Ana sayfa İnternet Telefon alma planlarınızı neden bir kaç ay ertelemelisiniz?

Telefon alma planlarınızı neden bir kaç ay ertelemelisiniz?

0

Samsung Galaxy S8 ve Google Pixel XL 2017″nin en popüler iki Android akıllı telefonları. Bununla birlikte ikisini de şu anda satın almamalısınız. Her ne kadar muhteşem kameraları, Android işletim sistemleri ve büyük, hoş kıvrımlara sahip ekranlarıyla iştah kabartıyor olsalar da, biraz daha beklemenizi tavsiye ediyoruz. Neden mi ?

çünkü tüm önemli ve popüler telefonlar yılın ikinci yarısında çıkıyorlar. Yani, her ne kadar Galaxy S8 ve S8+ çok güzel telefonlar olsalar da, beklemek daha yerinde olacak. Sırf Galaxy Note 8 yakında çıkacak diye değil. Bunun birkaç nedeni daha var.

Samsung Galaxy Note 8″in çıkışı

Samsung”un en büyük, en iyi, en hızlı amiral gemisi akıllı telefonu. Note 7″nin geçtiğimiz yıl uğradığı başarısızlıktan sonra Samsung yeni model için çok sayıda geliştirme planladı.

Note 8, 6.3-inch büyüklüğünde, kenardan kenara ve eğimli ekranıyla daha büyük bir görüntü alanı sunacak. Arkada bulunan iki kamera ise, iPhone 8″e meydan okuyacak. Temelde Galaxy S8+”dan biraz daha büyük ve daha iyi olacak. Aynı zamanda 6GB RAM, S-Pen stylus kalem, ve arka yüzdeki iki kamerayla edineceğiniz bir ton fantastik özellikleri de unutmayalım.

 

Google Pixel XL 2 yakında çıkıyor

Bu yılki Pixel XL 2″nin 6-inch büyüklüğünde, OLED ekranı olacak. Samsung”un son modellerinde olduğu gibi ekranlar kısmen eğimli olacaklar. LG”nin yaptığı telefonun yuvarlatılmış kenarları ve uçtan uca bütünsel bir ekranı olacak. Yani yukarıdan aşağıdan ya da yanlardan çerçeve boşluğu olmayacak.

Google Pixel XL 2″de çift kamera olmayacak fakat, müthiş bir tasarım, hızlı ve kapasiteli bir kamera, çok büyük olmayan güzel bir ekran ve son Android yazılımı olan 8.0 versiyonu olacak.

 

LG V30 Samsung”a galip gelebilir

LG genellikle iyi telefonlar yapar ama artık Samsung, Apple ve Google biraz daha iyi modeller çıkarıyorlar. Bu durum 2017″de yeni LG V30″un çıkışıyla değişebilir.

6 –inch uçtan uca eğimli OLED ekrana sahip olacak olan yeni model IP68 toz ve suya dayanıklılık notuna sahip. Kablosuz şarj, Quad-DAC gelişmiş ses sistemi ve arka yüzdeki dual kameralarla yeni model tam anlamıyla son teknolojinin bütün nimetlerini bir bünyede topluyor. üstelik LG”nin dual kamera sistemi geniş açılı çekimler manzara fotoğrafçılığı için zemin hazırlıyor. Bu özellik Samsung ve Apple”da bulunmuyor.

V30″un 31 Ağustos”ta duyurulması bekleniyor. Piyasaya çıkış tarihi ise 1 ay kadar sonrasına denk gelecektir.

 

Essential

Galaxy S8, uçtan uca ekranıyla sizi büyülediyse, bir de Essential Phone modelini düşünün. Android”in mucidi Andy Rubin”e ait olan marka, Essential PH-1 olarak adlandırılıyor. Bir iki hafta içerisinde gönderilmesi beklenen telefon, Galaxy S8 ya da Google Pixel modellerinin sahip oldukları her şeyi bünyesinde barındırıyor. Bununla birlikte bu telefonda ön yüz hemen hemen bütünüyle ekrandan ibaret. Hatta o kadar ki firma ekranı ön yüzdeki kameranın çevresinde kıvrımlandırmak zorunda kalmış.

Titanyum ve seramikten yapılmış olan telefonda kullanılacak Android işletim sistemi de, babasının elinden doğduğu için en mükemmel şekliyle çıkacaktır karşımıza.

Telefonun arka yüzünde metal kıskaçlar bulunuyor. Bu kıskaçlara 360 derece aksiyon kamerası aksesuarınızı, kablosuz şarjınızı ya da diğer tip aksesuarlarınızı takarak telefonun işlevselliğini arttırabileceksiniz.

Essential, Galaxy S8″in barındırdığı tüm teknik özelliklere sahip olmakla birilikte fiyatı ise 700$ civarında (Türkiye”de 3000 TL ya da üzeri bir rakama denk geliyor).

Kaldı ki iPhone 8″ de Eylül ayı içerisinde duyurulacak.

Tüm bu yeni modellerden ötürü mevcut modellerde indirime gidileceği aşikar. Yani bugün 3000 TL”ye alacağınız bir telefonu, bir iki ay sonra 2.000 – 2.500 TL bandında görmek oldukça olası. Bu nedenle siz iyisi mi kendinize hakim olun ve telefon alma planlarınızı biraz daha erteleyin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here