Ana sayfa İnternet Teknolojinin piano hali

Teknolojinin piano hali

0

Kendi içerisinde iletişim modelleri ve iletişim prototipleri üzerinde duran MIT Lab aracılığı ile geleceğin iletişim modellerine dikkat çekildi. üniversitedeki hocam ünsal Oskay‘ında üzerinde sık sık durduğu uzaktan iletişim ptototipleri ve modelleri, gücünü tasarımdan, hayal gücünden, ütopyalardan alarak devam ediyor. 

“İletişimi görür ve hissedebilirsiniz. Görmek, hissetmektir.” derdi ünsal hoca. Teknolojide, modelleme ürünleri, konsept ürünler ve sanal gerçeklik boyutlarıyla özellikle gelişmekte olan nesnelerin interneti platformu ile beraber, teknolojiyi görmekten çok hissedebilmek önemli hale geldi. 

Geleceğin iletişim modelleri, mobil cihazlar, mini çipler, cihazların birbirileriyle iletişim kurabileceği sistemler ve ekosistemler olarak gelişiyorlar, en azından bizlere gösterildiği kadarıyla “mobil”. Mobilin ötesinde ne var? Parmaklar daha fazla neye yön verecekler?

Vimeo’dan kesitler sizlerle, iyi seyirler…

 

 

Sıradaki videomuz sıradan cisimlerle, mobilyalarla; kısacası her şeyle iletişim kurabilmemize dayanıyor! Dinamik makinelerle interaktif iletişim?

 

 

Teknolojinin başka hali; nesnelerle iletişim kurabilmek. Aynı zamanda sıradaki videomuz, FastCo dergisinin en iyi tasarım ödülünü kazandı.

 

Kaynak: MIT Media Lab, Vimeo

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here