Ana sayfa Haber Teknoloji hırsızlığından çekinen Apple, LG”ye sarıldı

Teknoloji hırsızlığından çekinen Apple, LG”ye sarıldı

0

Haberlere göre iPhone, bükülebilir ekranlı  telefon modelinin yapımı için teknoloji hırsızlığı endişeleri yüzünden, yegane OLED üreticisi Samsung ile değil, LG Display ile işbirliği yapacak.

The Bell”in 11 Ekim”de yaptığı habere göre LG Display yakın zamanda bir ekip oluşturarak, yeni iPhone modeli için bükülebilir OLED ekran geliştirecek. Bununla birlikte firmanın parça üretimi yapan yan kolu LG Innotek” de bir başka ekip kurarak, RFPCB olarak adlandırılan, baskı ile üretilen ve kırılmaz olmakla birlikte esnek bir yapıya sahip “akım kartı” geliştirecek.

İsmi açıklanmayan piyasadaki kaynaklara dayandırılan habere göre panel üretimi 2020″de başlayabilir. Bu itibarla Apple, Samsung”un önümüzdeki yıl içerisinde piyasaya sürmesi beklenen bükülebilir modelinden geride kalacak.

Apple genellikle yeni telefon projesine, tanıtımından bir yıl kadar önce başlayarak, panel de dahil olmak üzere temel özellikleri ve tedarikçi firmaları bildiriyor. Yine haberlere göre LG, bükülebilir OLED panel prototipini 2-3 yıl önce tamamlamış ve dayanıklılık ve verim oranı gibi faktörleri geliştirmek için çalışmalarına devam ediyor.

Şu an itibariyle ilk OLED iPhone modeli olan iPhone X”un panellerini büyük oranda Samsung karşılıyor. Gelecek yılki iPhone modelinin de yegane tedarikçisinin Kore”li teknoloji devi olması bekleniyor.

Apple, mobil OLED üretiminde nerede ise tekel haline gelen Samsung”a karşı, uzun süredir iş LCD ekranlar alanında iş birliği yaptığı LG Display ile birlikteliğini güçlendiriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here