Ana sayfa İnternet Tek tuşla güvenli internet

Tek tuşla güvenli internet

0

Airties Airtouch ile kablosuz ağ problemlerine son
 

AirTies”ın yeni teknolojisi “AirTouch”, kablosuz ağlarda en sık karşılaşılan problemlere son veriyor. Türkiye”deki kablosuz ağ kullanıcılarının destek almak zorunda kaldıkları konuların başında gelen ağ güvenliği ve kapsama alanı, “AirTouch” teknolojisi ile otomatikleşiyor.  Böylece güvenli bir şekilde internet ağı kurmak için, karmaşık işlemlerle uğraşmak da tarih oluyor.
Tek tuşla kurulum ve kullanım kolaylığı sağlayan bu teknoloji ile ortamdaki tüm kablosuz cihazlar da kolaylıkla ağa bağlanabiliyor. çok katlı ve geniş yapılarda ağ genişletmek için de profesyonel teknik desteğe gerek kalmıyor. AirTouch teknolojisine sahip erişim noktaları ile yalnızca tek tuşa basarak, kablosuz ağın etki alanını istediğiniz kadar genişletebiliyorsunuz.
AirTies kablosuz ağ kurulumunu kolaylaştıran yazılımına rağmen, son üç yılda özellikle şifreleme ve kapsama alanı sorunları ile ilgili 100.000″e yakın çağrı aldı. Bu ihtiyaca çözüm için geliştirilen AirTouch teknolojisi, İnternet kullanıcılarının kablosuz ağlarını tek tuşa basarak kolay ve güvenli bir şekilde kurmalarını, yönetmelerini ve genişletmelerini sağlıyor. Bu konuda hiçbir bilgisi olmayan bir kullanıcı, modemini kendi kendine kurup, ağını oluşturabiliyor.
 Sistem, güvenli bağlantı için de önemli bir avantaj yaratıyor. WPS (Wi-Fi Protected Setup) standardını kullanan ve Windows 7 işletim sistemi ile uyumlu olan AirTouch teknolojisine sahip ürünler, kısa süre sonra raflarda yerini almaya başlayacak.

 

 

Mesh ile ağınızı genişletmek çok kolay

AirTouch teknolojisi, evinde veya ofisindeki kablosuz ağın etki alanını genişletmek isteyen İnternet kullanıcılarına da büyük kolaylık sağlıyor. AirTies”ın geliştirdiği Mesh teknolojisi, özellikle çok katlı yapılarda görülen kablosuz sinyal zayıflama problemlerini ortadan kaldırıyor. üstelik AirTouch teknolojisinde tüm ayarlar ve protokoller otomatik olarak diğer cihazlara aktarıldığı için, kurulum çok kolay hale geliyor.  Yapmanız gereken tek şey, erişim noktası üzerindeki tuşa basmak… AirTouch ve Mesh teknolojileri sayesinde ev veya iş yerlerinde her yerden, yüksek performanslı ve hızlı kablosuz iletişim sağlanabiliyor.  

 

 

Şifre unutmak tarih oluyor

AirTouch teknolojisi, ağ için en güvenli şifreleme yöntemini seçiyor ve şifre oluşturmasını da otomatik olarak yapıyor. Bu sayede şifre girmeye gerek kalmıyor. Kablosuz ağlarda en sık rastlanan güvenlik problemlerinden biri, şifrenin çok basit ve tahmin edilebilir şekilde tanımlanması (örn: 1234567890). AirTouch teknolojisi ile 20 karakterden oluşan karmaşık bir kablosuz ağ şifresi otomatik olarak oluşturuluyor. Ağ en güvenli şifre ile korunurken, onları ezberleme ya da kaydetme zorunluluğu da ortadan kalkıyor. AirTouch ile sisteme dahil olan tüm kablosuz cihazlar modem tarafından algılanarak, gerekli ayarları ve şifreleri otomatik olarak yapılandırılıyor.    

Tüm teknoloji marketlerde ve AirTies bayilerinde satışa sunulacak olan AirTouch teknolojisi AirTies”in Air 4450, Air5450 ürünlerinde yer alıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here