Ana sayfa İnternet Tehlikesi İçinde Saklı Tanrıça: Madonna

Tehlikesi İçinde Saklı Tanrıça: Madonna

0

Hayatın tüm sertliğine rağmen hafif bir şey olduğunu size çağrıştıran kadınlar vardır… Madonna işte böyle bir dişil enerjinin ta kendisidir.
 

Suyu suyla kirletmek isteyecek kadar naif görünümlü ama diğer taraftan da bir gözü öteki göze düşman edecek kadar tehlikeli bakan bir sarışın… Yani hem beyaz hem kara melek; nam-ı diğer Madonna. Hatta karanlık tarafı çoğu zaman daha baskın basan bir tanrıça…
O da tüm kahramanlar gibi tesadüfe meydan okuyan zamanlar geçirerek hayatımıza dahil olur. Bazılarının hikayesi fazla esaslı olur ya; içinizi yakar, işte Madonna’nın hikayesi de öyle yakıcı, yanıcı; çoğu zamanda patlayıcı unsurlar barındırır. Henüz daha çocuk yaştayken evini terk ederek hayatın tüm sertliğini sırtına alır ve amazon bir kadın olduğunu çevresine kanıtlar. Aslında travması zor geçecek günler,geceler geçirir. Hatta o travma onu bazen tuhaf bir şekilde besler ve ileri ki zamanlarda sahnede en büyük yardımcısı olur… Kimi zaman şeytanı kendine metres yapar, kimi zamansa seksi dansçılarla sahneye çıkarak içindeki vamp kadını besler … O aslına bakacak olursanız hayatın düğün ve cenaze olduğunu kayıtsız şartsız kabul eden kadınların soyundan gelir. Belki de bu yüzden hayatı olduğu gibi karşılayan bu sarışının tüm sırrı burada yatmaktadır.
 

 
O yıllar içinde; tanrı hediyesi enerjisiyle herkesi büyüler ve tüm güzellik kalıplarını yok ederek rüküşlüğüne rağmen bir moda fenomeni bile olur. Davetlerde, galalarda her daim ne giydiği, tarzını nasıl ortaya koyduğu merak konusu olur ve doğuştan gelen seksi, cesur halleriyle; her davetin en ilgi çeken yüzlerinden biri olur.

En başta anlattığım gibi hem kara hem beyaz melek olan bu kadının bir başka sırrı da zaman denen efendiye yatağını açmamasında yatar. O bu yüzden müzik dünyasında herkesin özendiği biri olup; rahatlıkla farklı kadınlar listesinde yer alır.

Kimi zaman içine yolculuklar yapıp ortadan kaybolsa da o aslında içten içe insan arsızı yapısıyla hayatımızın tam orta yerinde yer alır ve oraya çok yakışan kadınlardan olur. Sahneye çok yakışan kadınlar arasında ilk sıralarda yer alan bu pop ikonu; görmesini bilen gözlere daima göz kırpar ve onlara ‘Like a Virgin’ şarkısındaki gibi koruyucu melek olmayı vadeder…

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here