Ana sayfa Haber Tech Data Avnet Technology Solutions”u satın aldığını onayladı

Tech Data Avnet Technology Solutions”u satın aldığını onayladı

0

Tech Data Corporation ), bugün Technology Solutions bölümünün Avnet, Inc.’ten (NYSE: AVT) satın alınması işlemini tamamladığını duyurdu. Bu önemli satın alma, benzersiz olanaklara ve veri merkezinden oturma odasına kadar en çeşitli çözümlere sahip olan en üst seviyede global uçtan uca bir BT dağıtım şirketini ortaya çıkarıyor.

 

Tech Data icra kurulu başkanı Bob Dutkowsky konuyla ilgili şunları söyledi: “Bugün şirketimizin tarihinde çok önemli bir gün ve Technology Solutions’daki üst düzey iş arkadaşlarımızı Tech Data ailesinde görmekten dolayı son derece mutluyuz.” “Birleşik şirketimiz, etkileyici büyüklüğü ve dünyanın dört bir yanındaki dinamik pazarlara hizmet sunabilme becerisiyle BT ekosisteminin merkezinde hak ettiği konuma yerleşiyor. Şirketimiz, müşterilerimize uçtan uca BT çözümleri portföyümüze erişme olanağı sunacak ve tedarikçilerimizin ürünlerinin daha fazla pazarda yeni müşterilere etkin şekilde ulaştırılmasını sağlayacak. Kuruluşlarımızın ortak kültürü, paylaştığımız değerler ve dünya kalitesinde müşteri deneyimi sağlama konusunda kararlılığı, yeni Tech Data şirketi için bir temel teşkil edecek. Birlikte, kanal ortaklarımız için her zamankinden daha fazla şey başarabilen daha güçlü bir şirket olacağız. Technology Solutions’ın satın alınmasının müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve paydaşlarımızın yanı sıra her iki kuruluştaki çalışanlar için de avantajlı bir kombinasyon ortaya çıkaracağından eminiz.”

Technology Solutions’u bünyesine katması, şirketin ortaklarının yeni nesil teknolojilerden faydalanmasına yardımcı olma becerisini artırarak ve tamamlayıcı beceriler, daha kapsamlı tedarikçi ilişkileri ve yeni müşteri setleriyle pazara ulaşma olanaklarını genişleterek Tech Data’nın katma değer sunan dağıtım işletmesini önemli ölçüde genişletecek. Birleşik şirket, Tech Data için yeni bir pazar olan Asya-Pasifik bölgesindeki varlığıyla birlikte daha geniş ve daha dengeli bir coğrafi alana sahip olacak. Şirket, 100’den fazla ülkede yaklaşık 115.000 müşteriye hizmet sunan 14.000 çalışanıyla 40 ülkede faaliyet göstermektedir.

Şirket ayrıca global yönetici liderliğinin yanı sıra çeşitli bölgesel ve global rolleri duyurdu. CEO Bob Dutkowsky’ye bağlı ekip şu isimlerden oluşuyor:

Chuck Dannewitz, yönetici başkan yardımcısı, finans kurulu başkanı 

Rich Hume, yönetici başkan yardımcısı, işletme kurulu başkanı 
Beth Simonetti, yönetici başkan yardımcısı, insan kaynakları kurulu başkanı 
John Tonnison, yönetici başkan yardımcısı, bilişim kurulu başkanı
David Vetter, yönetici başkan yardımcısı, hukuk kurulu başkanı

 

COO Rich Hume’a bağlı ekip şu isimlerden oluşuyor:

William Chu, başkan, Asya-Pasifik

Jaideep Malhotra, başkan, Global Bilgi İşlem Bileşenleri
Joe Quaglia, başkan, Amerika
Patrick Zammit, başkan, Avrupa
Els Demeester, kurumsal başkan yardımcısı, Entegrasyon
Michael Urban, kurumsal başkan yardımcısı, Strateji, Dönüşüm ve Global Tedarikçi Yönetimi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here