Ana sayfa Donanım TDK Sound Cube

TDK Sound Cube

0

Herhangi bir oda, herhangi bir yer ve müzik sizinle… Hatta Gitar çalmayı seviyorsanız da bu ses sistemine koşun!
 

Kompakt bir tasarım içinde güçlü ve çok yönlü bir ses sunumu sağlayan eşsiz bir teknolojik tasarım TDK Sound Cube. Küp şeklindeki geometrik görünümünün altında üstün taşınabilirlik özelliği ile dijital FM radyo özelliği, USB aygıt kontrolü ve 6.35 mm enstrüman girişi jakı bulunan çok yönlü bir sistem. Sound Cube 25.5cm genişlik, yükseklik, genişlik ölçülerinde ve 8.16kg ağırlığında. Enstrüman girişi kullanımı sadece gitar, mikrofon veya diğer enstrümanların takılması ile sınırlı değil aynı zamanda iPod gibi cihazlar ve sabit diskinizden çalan favori parçanıza eşlik etmenize veya miks yapmanıza da imkân tanıyor. Enstrümanınız ve kayıttan yürütülen parça miksinizi istediğiniz şekilde uyarlayabiliyorsunuz. Detaylara daha sonra değineceğiz…
 
tdk sound cube
 
Küp şeklindeki dış tasarımının ön yüzünde iki adet kontrol noktası ile yine kontrol için geliştirilmiş dokunmatik OLED ekran bulunuyor. Bu kontroller, tek noktadan birçok farklı fonksiyonu karşılayabilme prensibi ile oluşturulmuş. Cihazı açma-kapama ve ses kontrollerinin tümünü birden sağlayan tek bir döndürülebilir kontrolün yanında yine kullanıcıya kontrol imkânı sağlayan, sanatçı-eser bilgilerinin görüntülendiği dokunmatik OLED ekran ve diğer dönen kontrol butonunda OK, geri ve radyo kanallarını değiştirme fonksiyonları yer alıyor. Yani birçok ses kontrolünü oldukça sade ve bir o kadarda pratik nokta üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

 

Kontrol alanının altında yine şıklığı tamamlayan 5 ¼ inç koaksiyel sürücü bulunuyor. Bu sürücü, kontrol butonları ile aynı renge vurgu yapan şık bir detay ile tamamlanmış. Bunun altında da TDK ikonu bulunuyor. Tasarımda tercih edilen ana renk siyah ve yine ses sistemleri için siyah renklerde sıklıkla tercih edilen parlak piano black yerine mat siyah kullanılmış. Piano black ne kadar şık bir görsellik sunsa da kolaylıkla tozla kaplanan bir madde düzeyi; TDK Sound Cube”de bu tercihin kullanılmamış olması tozlanma ve kirlenmeyi minimum düzeyde tutuyor.
 
tdk hoparlör
 
Dijital veri akışı, dijital seslerin iPod ve iPhone”u şarj ederken yüksek kalitede müzik ya da seslerin çalınmasına olanak sağlar. Sound Cube ayrıca flash disk ve sabit disklerin üzerindeki klasörleri araştırarak MP3, WMA formatlarında depolanmış şarkıların çalınmasına izin vermektedir.

 

Stereo çalma sisteminde sol ve sağ koaksiyonel sürücü üniteleri ve bir çift ayarlı pasif radyatör bulunuyor. Bu radyatör mekanizması zengin, hassas ve düşük frekanslı etki elde etmek için bas yanıtını artıran önemli bir etmen. Tüm sürücüler ideal hafiflik, sağlamlık ve dayanıklılık kombinasyonları için profesyonel ses ürünlerinde tercih edilen fiberglas dokuma koni içeriyor. Canlı ve gürültüsüz orta ses aralığı ile yüksek seste müzik dinleme keyfinin yanında TDK Sound Cube ile taşınabilir bir stüdyoyu yanınızda bulunduruyorsunuz. Yüksek frekans yüksek kalitede ve son teknoloji dokuma kubbe hoparlör yapısı ile başarılı biçimde sağlanıyor.
 

 

Bas etkisi, büyük ölçüde oda şartlarına bağlı olduğu için TDK Sound Cube”teki kayıttan yürütme ihtiyaçlarınıza uygun şekilde tasarlanan 10dB bas yanıtı özelliği son derece mantıklı. Ayrıca, yüksek frekans yanıtı büyük ölçüde kişisel zevkle ilgili bir konudur ve 10dB yüksek frekans yanıtı için ayar fonksiyonları bulunuyor. Yani kontrol sizde! Sound Cube, harici güç kaynağı, USB”den 30 pimli kablo ve 3.5mm stereo kablo arabirimini kutu içeriğinde sizlere sunuyor. iPod, iPhone ya da iPad”i yüksek ses çıkışının yanında şarj da edebilen sistem, ses konu edildiğinde dijital ve analog düşüncelerin birinci sınıf bir kombinasyonu olarak nitelendirilebilir.

Fiyat: 1450 TL
Puan:95

Artılar: USB aygıt kontrolü
Enstrüman girişi jakı
çarpıcı tasarım
Şarj edebilme

Eksiler:

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here