Ana sayfa Donanım TC Electronic Konnekt Desktop 6

TC Electronic Konnekt Desktop 6

0

Mobaseri Sound Stüdyoları’nda test sırası, estetiği ile göz kamaştıran TC Electronic Konnekt Desktop 6’da. Son dönemde tüm ses kartı üreticileri bu tip masa üstü pratik ve kompakt kartlar üretiyorlar. Genelde ev kullanıcısı veya mobil kullanım için tasarlanan bu segment cihazlar arasında tasarımı beni en çok etkileyen cihaz konnekt Desktop 6 oldu
 

Desktop 6 ile karşılaşır karşılaşmaz ilgimi çeken ilk nokta, cihazda çok kaliteli malzeme kullanılmış olması. Konnekt’in size doğru yatay yapılmış olması da, ergonomik açıdan çok avantajlı. üzerinde yaptığınız tüm işlemleri rahatlıkla görebiliyorsunuz. Alt kısmında kullanılan malzeme sayesinde ise masa veya benzeri kullanım alanlarında cihazın kayması engelleniyor. Bu da aynı zamanda arka kısımdaki bağlantıları yaparken size avantaj sağlıyor.
 
tc electronic
 
Cihazın arka kısmında pre amp”ı destekleyen 12 volt 0.7 Amp DC güç girişi mevcut. Hemen yanında ise bilgisayarla bağlantı kurmak için Firewire protokolu konumlanmış. Bir adet kullaklık girişi ve hemen yanında ise L ve R monitor çıkışları mevcut (TRS). Analog giriş kısmında ise iki adet line(TRS) ve bir adet XLR Mic girişi mevcut. ön panelde ise ilk dikkati çeken büyük ana çıkış knob”u. Açtığınız seviyeye göre içinde bulunan kırmızı ışık dimeri de açılıyor. Kulaklık için ise bir adet ayar knob’u bulunuyor. Master katında çok hassas ve tam sisteminizle homojen çalışan vu metre yer alıyor.

 

Bunun hemen üzerinde ise vu metreyi yönlendiren buton konumlanmış. Bu buton isterseniz giriş seviyesini, isterseniz çıkış seviyesini, isterseniz kayıt seviyesini gösterecek şekilde ayarlanabiliyor. Hemen üzerinde ise anlık düşüşler için dim butonu bulunuyor. Bu butonun kaç dB azaltmasını isterseniz yazılımdan ayarlayabiliyorsunuz. Hemen yanında ise mono seçenek için buton yerleştirilmiş. Ayrıca cihazın yazılımını mouse kullanmadan açmanız için bir adet panel butonu da düşünülmüş. Giriş kısmındaki ayarlarda ise giriş kontrol seviye knob”ları, girişi monitor edebilme knobu -ki bu özellik bir knob’la yapabileceğiniz pratik bir çözüm-, giriş empedanslarını ayarlayabileceğiniz scene butonları bulunuyor. Son ayar olarak Konnekt Desktop 6 size girişe uygulamanız için reverb olanağı sağlıyor. Bu özellik kayıt sırasında size TC Elektronic”in harika reverb”lerini kullanma imkanı sağlıyor. Cihazı DACING olarak çok başarılı bulduğumu söylemeliyim. Sahne tamamen bir illüzyon kadar üç boyutlu. Bu kategorideki bir kart için gayet fazlasıyla başarılı.
 
konnekt desktop 6
 
Sonuç olarak barındırdığı ekstra özellikler, TC Electronic malzeme kalitesi, monitor kontrol ve başarılı vu metresi, giriş bölümünde başarılı reverb ve pre amp”ları ile bizden tam not almayı başarıyor. Fiyat bölü performansı oranı oldukça yüksek bir cihaz. Firewire protokolü kullanması da çok büyük bir avantaj. Bence cep ses kartı ihtiyacınız varsa, kendiniz dahil dostlarınızı da etkilemek istiyorsanız işte tam bir GTI. Türkiye Distrübütorü Compel olan Konnekt 6’nın satış fiyatı ise 219 Euro + KDV olarak belirlenmiş.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here