Ana sayfa Mobil Tatil öncesi GPS uygulamaları

Tatil öncesi GPS uygulamaları

0

GPS uygulamanızı yüklemeden siz siz olun tatile çıkmayın!
 

Bundan 10 sene önce tatile çıkarken kullandığımız yol haritalarından artık eser yok. Katlanmasından tutunda hangi yolda olduğunuzu harita üzerinde nereye gittiğinizi bilmeden yol almak bunlar artık eskide kaldı… Günümüz teknolojisinde bu gibi sorunlara yer yok telefonlarımız, tabletlerimiz hatta araçlarımızın içerisinde yer alan GPS alıcıları sayesinde. Harita üzerinde tam olarak hangi noktada olduğumuzu, nereye gideceğimizi, ne zaman varacağımızı, ortalama hızımızı, alternatif yollar gibi bizlere bir sürü bilgiyi saniyeler içerisinde sağlıyorlar. Şimdi gelelim iOS ve Android cihazlarımıza yaz tatiline çıkmadan önce hangi GPS uygulamalarını yüklemeliyiz ?
 

 

Yandex Haritalar

Yandex Harita uygulaması anlık trafik bilgisini bizlere iOS ve Android işletim sistemli telefon ve tabletlerimize ücretsiz olarak sunuyor. özellikle İstanbul için akşam trafiğine tutulmamak için benimde kullandığım başarılı bir uygulama, alternatif boş yolları görerek trafik olan yollardan kaçma şansını veriyor.Bulunduğunuz nokta ile gideceğiniz nokta arasında yol tarifini yaparak kapı kapı dolaşıp yanlış yollara girmek zorunda kalmaktan sizi kurtarıyor.

CoPilot GPS

Aradığınız adresi kolayca bulmanızı sağlayacak başarılı bir navigasyon uygulaması.iOS ve Android mobil işletim sistemlerine uygun olarak yapılmış başarılı navigasyon uygulamalarından CoPilot GPS sayesinde aradığınız adresleri kolayca bulabilirsiniz. 250″den fazla Android cihazla çalışan ödüllü uygulama sayesinde internet bağlantısı gerektirmeden rota planlaması yapabileceğiniz harika bir navigasyon uygulaması. Uygulamanın görsel ve sesli yönlendirmeleri sayesinde gitmek istediğiniz noktaya kolaylıkla varabilirsiniz.

NOT: Uygulamayı yükledikten sonra 1 kereliğine Türkiye haritasını yüklemeniz gerekiyor.

 

TomTom Turkey

70 milyon insanın güvenerek kullandığı TomTomNavigasyon cihazları ve uygulama olarak oldukça başarılı ve profesyonel olarak iOS ve Android işletim sistemli cihazlarımıza hizmet veriyor. TomTom internet bağlantısından mahrum olduğunuz anlardada offline olarak yol tarifini sesli ve görsel olarak tarif ediyor ve istediğiniz yere ulaşmanızı sağlıyor. TomTom Turkey uygulamasını iOS ve Android cihazlarınız için ücretli uygulamalar bölümünden yükleyebilirsiniz.

Sygic GPS Navigation Turkey

Sygic GPS Navigation uygulaması dünya üzerinde 20,000,000 kez yüklenerek offline map (internet bağlantısı gerektirmeyen harita) uygulamaları arasında oldukça popüler olan uygulama.Türkiye’nin yaklaşık %70’ini haritalandırmış olan geliştiriciler, bu sayede Türk kullanıcılara da hizmet veriyorlar. Sesli olarak komutları ifade edebilen uygulamayı Türkiye’de kullanmak için kurulumun ardından Türkiye harita paketini indirmek gerekiyor
 


 
Navitel Navigasyon

Navitel navigasyon uygulaması en son güncellemesinin ardından rota hesaplama konusunda ne kadar hızlı olduğunu bizlere gösterdi.Rota hesaplamalarını bir kaç saniye içerisinde yaparak sizlere alternatif yol seçeneklerinide sunan kullanışlı bir navigasyon uygulaması.Akıllı arama ve POI desteği sunan uygulamanın geliştirilmiş turn-by-turn (sesli yol tarif) özelliğide bulunuyor.

Navitel R

Android için en yetenekli Navigasyon programlarından birisi Navitel R . Navitel R uygulamasından biraz bahsetmek gerekirse . Uygulamanın en önemli özelliklerinden birisi yanlış bir rota ya girdiğiniz zaman ortaya çıkıyor, uygulama yanlış rotaya girdiğiniz zaman çok hızlı bir tepkime vererek en kısa yoldan güzergahtan nasıl çıkabileceğinizi sesli ve görsel olarak anlatıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here