Ana sayfa Donanım Taşınabilir Oyun Konsolları

Taşınabilir Oyun Konsolları

0
Nintendo Wii U
Taşınabilir olmasının yanı sıra HD olarak oyun keyfinizi TV”nizde sürmenizi sağlayan bu canavar taşınabilir özelliklerdeki oyun konsolu 6,2 inç dokunmatik ekran, kamera, mikrofon gibi çevre birimlerini barındırıyor. Motion Control (hareketle kontrol) hareket algılayıcı motoru sayesinde araba yarışı gibi oyunları oynarken konsolunuzudireksiyon gibi sağ sola döndürekoyun oynarkenson derece keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz.
 

 
Nintendo 3DS
Nintendo 3DS,2011″in Şubat tarihinde piyasayaNintendo tarafından sürülen taşınabilir oyun konsoludur. Cihazın autostereoscopy denilen büyük özelliği sayesinde 3D gözlüğe gerek kalmadan bizlere3D” görüntüyü sağlamasıdır. Nintendo 3DS”in üzerinde çift kamera yer almakta ve bu kameralar sayesinde cihaz, 3D video kayıt yapabilmekte. 3DS size kesintisiz oyun oynama zevkini sürmeniz için 3 ile 5 saat, uygulama kullanırken ise 5 ile 8 saat arasında kullanımına imkan veren pil kapasitesindedir.

 

Archos GamePad
Archos Gamepad 7 inç dokunmatik ekrana ve ARM CORTEX dual-core A9 @ 1,6GHz işlemcisine sahip. 1080p ve 30fps hızında video oynatabiliyor. Mini HDMI bağlantısı, kamera, mikrofon ve dahili hoparlörü bulunan cihaz 330 gram ağırlığında. Cihazın yurtdışı satış fiyatı 180$ olan cihaz Android 4,1 Jelly Bean işletim sistemi ile güçleniyor, 700.000″in üzerinde bulunan uygulama sayısı ile Google Play Store”un adeta kaymağından bal yiyor.
 

 
Sony Ps Vita
Sony taşınabilir oyun konsolları için uzun yıllar büyük yatırımlar yaptı. Sürekli yeni modeller çıkardı sürekli yeni oyunlar yarattı ve çok büyük başarılara imza attı. Sony PS Vita bu başarılı modellerden günümüzdekilerin en yeni versiyonu. 3G internet bağlantısından, GPS sinyal alıcısına kadar bir çok donanım özelliklerini barındırıyor. Dokunmatik arka yüzeyi sayesinde bir futbol oyunu oynarken arka dokunmatik yüzeyini kale gibi hayal edin ve bu yüzeye parmağınız ile dokunup şutunuzu çekin. BuSony”den gelen gerçekten keyif verici ve bir o kadar da akıllıca bir hamleydi ve SonyPS Vita ile bunu başararak golü attı.Ama cihazın bu kadar donanım ve özelliğe sahip olması yeterli olamadı. Oyun yapım şirketleri tarafından Sony PS Vita açıkcası fazla ilgi göremedi. Hatta uygulama geliştiriciler bile yaklaşık 1 yaşına gelmiş üstün donanım özelliklerini sunan bu taşınabilir konsola iki elin parmak sayısını geçmeyecek kadar az uygulama ürettiler. Cihazın Wi-Fi”lı modeli 650TL, 3G + Wi-Fi”lı olan modeli ise 900TL”e satılıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here