Ana sayfa Donanım Taşınabilir Harddiskler

Taşınabilir Harddiskler

0

Tüm arşiviniz arka cebinizde
 

Günümüz teknolojisi Ultrabook kullanıcıları ve Notebook kullanıcılarının dikkatlerinden kaçmayan bir gelişme; bilgisayarların ne kadar hafif ve bilgisayarların kullanım sürelerinin oldukça uzun olması.Bu gelişmenin detemel sebepleri aynı. Bu iki temel sebep son yıllarda bilgisayarlarda değişenHDD teknolojisine bağlı olarak yaşanıyor.Yavaş yavaş yok olmaya başlayan HDD”ler artık SSD (Solid State Disk) adı ile bilgisayalarımızda yer almaya başlıyor.SSD diskler oldukça hafifler ve pil tüketimi konusunda son derece cimriler. Ama dezavantajlarıda var, fiyat olarak daha pahalılar ve depolama kapasiteleri eski disk sistemlerine göre daha kısıtlı. SSD”ler daha çok işletim sistemini verimli bir şekilde çalıştırıp bilgisayarınızın açılış hızına kadar etkide bulunduracağınız bir sistem depolama birimi olarak kullanabilirsiniz. Tüm müzik ve video arşivinizi SSD”niz içerisinde saklamanız pek mümkün olmayacaktır. özellikle proje bazlı çalışanlar veya öğrencilik döneminde ihtiyaç duyacağınıztaşınabilir disklere yer veriyoruz.
 

 
Seagate Slim
Tüy kadar hafif.

Sizde taşınabilirliğe en az bizim kadar önem veriyorsanız Seagate Slim modelini sizlere önerebiliriz. Arka cebinizde bile taşıcağınız Seagate Slim”in 500GB depolama kapasitesi sunuyor. Ağırlığı ise sadece 150 gr. önemli iş evraklarınızı, belgelerinizi, filmlerinizi, müziklerinizi Seagate Slim”e emanet ederek,istediğiniz yerde çalışmanıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.Seagate”in sunduğu kolay yedekleme desteği sayesinde Seagate Dashboard üzerinden iki kolay yedekleme seçeneği arasından birini (planlı veya sürekli yedeklemeyi) seçerek hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan tüm dosyalarınıza düzenli bir şekilde harici diskinizde yer verin.çevrimiçi yayınladığınız o harika resimleri kaybetme riskine girmeyin.Seagate Slim iletek tıklamayla otomatik olarak tüm resimlerinizi yedekleyin. Seagate Slim”in inceliğine gelince Slim adında da anlaşıldığı gibi sadece kurşun kalem inceliğiyle dolayısıyla Seagate Slim”e cebinizde bile yer bulabilirsiniz. Slim Mac ve Windows işletim sistemlerinin ikisinede destek vererek çalışıyor.

 

Toshiba Store Slim
USB 3.0 ile dosyalarınızı son hız aktarabilirsiniz.

Toshiba Store Slim harici disk ile verilerinizi güvenle yanınızda taşıyabilirsiniz. Şık, ince ve hafif tasarımı, bu cihazı yanınızdan ayırmamanız için en büyük sebep. Dosyalarınızı USB 3.0 aracılığı hızlı bir şekilde aktarırken parola ile kilitleme aracılığı ile güvenli şekilde koruyabilirsiniz. NTI Backup Now yazılımı sayesinde dosyalarınızı en kolay ve otomatik şekilde yedeklemenizi sağlıyor. Dahili Tuxera NTFS sürücüsü sayesinde Store E-Slim”i Mac ve Pc”lerde sorunsuzca kullanabilirsiniz. Dosya, klasör ve sistemin tamamı için yedekleme ve kurtarma sağlayan önceden cihaza yüklenmiş yedekleme yazılımını içeriyor. Böylelikle veri kaybı yaşamanız engellenmiş oluyor. USB 3.0 teknolojisini destekleyen Toshiba Store Slim, eski sistemi kullanan USB 2.0 teknolojisiyle uyumlu çalışıyor.Sadece 7mm’lik kalınlıktaki tek plakalı diskin kullanıldığı Stor Slim, etrafındaki ince alüminyum kaplamayla beraber 9 mm’lik bir alan kaplıyor.
 


 
WD Elements 1TB 2.5
Dayanıklılık ve darbe testlerinin galibi.

WD Elements 1TB, USB 3.0 destekli. Taşınabilir depolama ve yüksek kapasiteli ilave depolama alanı isteyenler için son derece cazip bir çözüm. WD Elements sürücünüze gerekli dosyalarınızı yedeklerken bir yandan bulut desteği sayesinde dosyalarınızı internetten Dropbox”aaktarabilirsiniz. USB 3.0 ile HD filmlerinizi WD Elements”e aktarırken, USB 2.0″a oranla aradaki hız farkını açık bir şekilde hissedeceksiniz. Bilgisayarınızın dahili belleğini çoğunluğunu doldurduğunuz zaman bilgisayarınızda hissedilir bir yavaşlama olacaktır. WD Elements harici diskini kullanarak bilgisayarınızın da performansına doğrudan katkı sağlayabilirsiniz.Verileriniz sizin için önemli ise WD Elements, dayanıklılık ve darbelere karşı uzun vadeli güvenilirlik için zorlu şartlara uygun olarak test edilip üretiliyor.

VERBATIM 2,5″ STORE’N GO ULTRA SLIM 500GB
Kullanmadığınız zamanlarda uykuya yatırın.

Store N Go, USB 3.0 bağlantı birimini kullanan yeni nesil taşınabilir disklerin arasında yer alıyor. Bu ince taşınabilir disk sürücüsünü çalıştırmak için harici güç kaynağına gerek yok. İstediğiniz yerde bilgisayarınıza veya USB bağlantı birimi bulunan TV”lerinize bağlayarak, film, müzik ve fotoğraf gibi ortam dosyalarınızı görüntüleyebilir veya izleyebilirsiniz. Güvenliğini arttırmak ve dizüstü bilgisayar kullanımında sabit sürücünüzü yedeklemek için Nero BackltUp yazılımı ile birlikte geliyor. Yazılım Windows işletim sistemleri ile uyumlu olan yedekleme yazılımı Mac işletim sistemlerine uyumlu değil. Uyku ayarı seçeneği ile taşınabilir diskinizi kullanmadığınız zamanlarda beklemeye alma seçeneğini seçerek bilgisayarınızın pil süresine katkıda bulanabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here