Ana sayfa Foto Galeri Tartışmaya açık “kötü film” oylamaları

Tartışmaya açık “kötü film” oylamaları

0

İngilizce’de, “Oxymoron” kullanımı vardır bildiğiniz gibi. Oxymoron, anlatımı güçlendirmek adına zıt kavramlar bir arada kullanılır. Felaket film, çok fena gibi deyimler kullanılarak bu oxymoron yapısını gerçekleştirirsiniz. Belki de Rotten Tomatoes, “2014’ün en kötü filmleri” başlığıyla yaptığı bu haber bir oxymoron haberidir. Elbette aralarında kötü filmler olmakla beraber “Transcendence” gibi araştırmaya yönelik, The Nut Job gibi sadece eğlenceye yönelik filmler de var.

Bu filmleri sizlerle paylaşalım, bir karar da siz verin…

Arnold Schwarzenegger’in castında bulunduğu Sabotaj, bu “kötü film”lerden biri olabilir elbette. İşin içinde Arnold Schwarzenegger olunca haberi de dikkatli yazmak gerekiyor. Ben söylemiyorum Arnold bey, Rotten Tomatoes söylüyor…

 

“Kötü filmler” kategorisinde olmasına kesinlikle karşı geldiğim bir film. Her yapay zeka meraklısının seveceği bu filme ilgili site, neye göre 19 (100 üzerinden) verdi anlaşılmış değil.

 

18 puan almış Rotten Tomatoes’tan.

 

Antik çağlarla ilgili ve uzay bilimleriyle ilgili araştırmaların biraz ipini kaçırmış bilim adamlarının yardımlarıyla çekilen Transformers serisinin son filmi Age Of Extinction da bu kategori içerisinde, olmaması gereken yerde. özellikle ses ve görüntü render’ları açısından oldukça kaliteli olmasıyla beraber oluşturduğu “tez”lerle de bilim kurgu severler için tatmin ediciydi. Filmde, The Lord of The Rings’e yapılan göndermeler sizin de dikkatinizi çekti mi?

18 puan almış…

 

17 puan almış, olması gerektiği yerde diyebilirim…

 

Elbette diğer animasyonlara nazaran çok düşük seviyede. Fakat Oz efsanesinin masal boyutuna girildiğinde, kendini kurtarabilir. 16 puan almış.

 

Endless Love, 15 puan almış. 

 

14 puanla Rage de bu listede. Olması gerektiği yerde. Nicolas Cage gözleri boyayamamış.

 

Bir Adam Sandler filmi ve Adam Sandler ile özdeşleşmiş abzürd komedi filmi. Aktörün filmografisi budur, iş vizyonu da budur. Kategoride olmaması gerekiyordu.

 

 

Kısmen.

13 puan almış. Kategori doğru, puan düşük.

 

Bu film kesinlikle “kötü film kategorisinde” olmaması gerekiyor. Bu suçtur.

özellikle moral bozukluğu yaşadığınız günse, tavsiyem.

 

Filmi zor bitirebildim. 9 puan almış.

 

Bu tarz filmler çekilirken, amaç zaten abzürd komedi çekmektir. Yani yönetmenler iyi iş yapmak gibi bir kaygı yerine bazı klişelere yergi yapma amacıyla bu filmleri çekerler.

 

Doğru yerde, doğru film. 

Ancak Zach Galifianakis olması filmi izlenebilir kılıyor.

 

 

Kadrosu iyi olan fakat iş olarak kötü olan filmlerden.

1 puan almış.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here