Ana sayfa Donanım Tamron’dan üç yeni objektif

Tamron’dan üç yeni objektif

0

İkisi tamamen yeni tasarımlı, biri ise geliştirilmiş modelden oluşan yeni objektifler APS-C boyutundaki algılayıcılar için üretilmiş.

Tamron”un DiII kodunu taşıyan, yani odak çarpanı 1.5 civarında olan algılayıcılar için üretilen yeni objektifleri yenilikçi tasarımları ve kullanışlılıklarıyla dikkat çekiyor. çok geniş açılı bir zoom objektif olan SP AF 10-24mm F/3.5-4.5 DiII, dört adet asferikal, iki adet de düşük kırınımlı eleman barındıran ve içten netlik yapan bir mekanizmaya sahip. 24 cm”ye netlik yapabilen ve filtre çapı 77 mm olan objektif 406 gr ağırlığında.
Tamron”un en keskin zoom objektiflerinden biri olan 17-50 f/2.8 de yenilendi ve titreşim önleme özelliğine kavuştu. SP AF 17-50mm F/2.8 XR DiII VC adını alan objektif ekstra düşük kırınımlı elemanları sayesinde üstün bir performans vaat ediyor. üç eksenli titreşim önleme özelliğine sahip olan objektifin minimum netleme mesafesi 29 cm, filtre çapı 72 mm ve ağırlığı 570 gr. Tamron”un efsanevi 90 mm makrosunun küçük sensörlü makinelere uyarlanmış versiyonu olan SP AF 60mm F/2 DiII Macro 1:1, kompakt yapısı, iç netleme sistemi ve yüksek ışık geçirgenliğiyle ilgi çekici bir ürün. 10 cm”lik minimum netleme mesafesiyle gerçek makro görüntülere izin veren objektif, düşük kırınımlı elemanları sayesinde maksimum keskinlik sağlıyor. Filtre çapı 55 mm olan objektif yalnızca 400 gr ağırlığında. Objektifler Canon, Nikon ve Sony bayonetleriyle üretiliyorlar.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here