Ana sayfa Donanım Tam donanımlı bir iMac Pro mu istiyorsunuz? 67.999 ₺ yeterli

Tam donanımlı bir iMac Pro mu istiyorsunuz? 67.999 ₺ yeterli

0

Geçtiğimiz günlerde satışa çıkan Apple iMac Pro, 5 bin dolardan başlayan fiyatıyla gözleri yaşartmayı başarmıştı. Cihazın adındaki ekten de anlaşılacağı üzere günlük kullanıcılar için değil profesyoneller düşünülerek tasarlanan iMac Pro, tam bir iş istasyonu performansına sahip.

26.999 ₺‘den başlayan iMac Pro’nun ülkemizdeki fiyatı, donanımsal olarak 3.2 gHz’lik 8 çekirdekli bir Intel Xeon W işlemci, 32GB RAM, 1TB SSD, 8GB bellekli Radeon Pro Vega 56 getiriyor.

İşlemciyi son seviyeye getirmek: +12.000 ₺

12bin lira verip 18 çekirdekli bir işlemci alıp görüntü işlemlerini parçalamak varken kim 8 çekirdekli bir işlemci ister ki? Şakası bir yana, böylesi bir işleme gücüne gerçekten ihtiyacı olan profesyoneller için her kuruşuna değecek bir özellik olacaktır. 

Depolamayı son seviyeye getirmek: +14.000 ₺

İç yapısına kullanıcı tarafından müdahele edilemeyen iMac’ler bu sebeple basit yükseltme imkanlarından yoksunlar. Bunu dikkate alarak seçilmesi gereken depolama kapasitesi, iMac Pro’nun taban modelinde 1 TB’lık yüksek hızlı SSD olarak geliyor. Bu kapasite, dilenirse 4 TB’a kadar arttırılabiliyor, tabi bir bedel karşılığında.

Belleği son seviyeye getirmek: +12.000 ₺

Yine iç yapısı değiştirilemediği için yükseltilemeyen RAM kapasitesi, cihazı satın alırken seçtiğiniz şekilde kalıyor. Taban modelde 32 GB olan RAM, dilenirse 128 GB’a kadar arttırılarak tüketici bilgisayarlarına göre devasa bir boyuta ulaştırılabiliyor.

Grafik kartını son seviyeye getirmek: +3.000 ₺

Bu listedeki en “ucuz” yükseltme olan ekran kartı yükseltmesi, sadece 3bin liraya mal oluyor. Bunun karşılığında Radeon Pro Vega 56 yerine Vega 64’e ve 16 GB’lık devasa grafik depolamasına sahip olunuyor. 

Toplam fiyat: 67.999 ₺

Bu fiyata herhangi bir galeriden gidip 2018 model orta seviye bir otomobil almanız mümkün, ancak böyle bir karşılaştırmanın anlamsız olduğunun bilincindeyiz. iMac Pro, adından da anlaşılacağı üzere, profesyonel kuruluşlara ya da kişilere özel olarak sunulmuş bir donanım çözümü. Hitap ettiği kitlenin ihtiyaçları gereği böylesine yüksek şekilde donatılmış olan cihaz, bizlerin ihtiyaçları ve bütçesiyle herhangi bir çakışma sergilemiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here