Talon AD7200 ile WiFi hızlarında yeni bir dönem başlıyor

TP-Link, yeni WiFi standardı olan 802.11AD destekli yönlendiricisini dünya pazarlarında satışa sundu

TP-Link, en yeni kablosuz bağlantı standardı olan 802.11AD destekli ilk yönlendirici modelini dünya pazarlarında satışa sundu. Talon AD7200 çoklu bant teknolojisine sahip ve WiFi hızlarında yepyeni bir dönemin ilk ürünü.

WiFi teknolojisi hayatımıza girdiğinden bu yana sürekli gelişiyor. 802.11a ile başlayan bağlantı standartları b, g, n ve son olarak da AC ile gelişti. Günümüzde AC’li model sayısı arttı, ağa bağlanan pek çok ürün de AC’yi destekler hale geldi. Ama WiFi teknolojisi sürekli gelişiyor. AC’den sonra geliştirilen AD standardını destekleyen ilk ürünler de ortaya çıkmaya başladı. Bu alanda lider ve öncü marka olan TP-Link, ilk AD destekli yönlendiriciyi geçtiğimiz yıl duyurmuş ve bazı fuarlarda tanıtmıştı. Geliştirilmesi tamamlanan ilk model, ABD ve Avrupa pazarlarında satışa sunuldu.

Talon AD7200, AD standardı desteğinin yanı sıra en yeni bant olan 60GHz’ı da barındıran çoklu bant desteğine sahipi 2.4GHz bandında 800Mbps, 5GHz bandında 1733Mbps ve yeni 60GHz  bandında ise 4600Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyor. Bugüne kadar gördüğümüz WiFi hızlarının çok ötesinde bir hıza sahip olan ürün, 802.11N teknolojisinden 30 kat, AC teknolojisinden ise 10 kat daha hızlı.

Evde eğlence yeniden tanımlanıyor
Bu yüksek WiFi hızı, 60GHz bandı desteği çok daha fazla sayıda cihazın WiFi’a hızlı ve sorunsuz bağlanmasını sağlıyor. Bunun sonucunda da evde eğlence bambaşka bir noktaya taşınıyor. Çoklu bant teknolojisini kullanan AD7200, eşzamanlı olarak üç farklı WiFi bandını ağa bağlanan cihazlara paylaştırıyor. Toplamda 7200Mbps’ye varan WiFi hızı ile performanstan ödün vermeden çok daha fazla cihazın bağlanabileceği bir ağ oluşturuyor. Aynı anda hem yüksek WiFi hızı gerektiren online oyunlar oynanabiliyor hem de 4K film indirilip izlenebiliyor. WiFi hızı ve performansı düşmüyor; kesintisiz bir keyif sürülebiliyor.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam