Ana sayfa Haber Talihsiz Galaxy Note 7 yenilenerek geri dönüyor! Galaxy Note 7 FE”nin özellikleri...

Talihsiz Galaxy Note 7 yenilenerek geri dönüyor! Galaxy Note 7 FE”nin özellikleri neler?

0

Bilindiği üzere yaşanılan batarya problemleri nedeniyle Samsung, Galaxy Note 7 modelini piyasadan toplatmıştı. Galaxy Note 7, talihsizliğini yenilenerek üzerinden attı ve Galaxy Note 7 FE olarak dönmeye hazırlanıyor.

Geekbench testlerinde başarısı keşfedilen Galaxy Note 7 FE, daha küçük ve güvenli bir bataryaya sahip. Bununla birlikte Note 7 FE”nin daha az maliyetle üretilebileceğini söyleyebiliriz. Temmuz ayının ilk  haftasında satışa çıkarılması beklenen Note 7 FE, piyasaya çıkmadan önce Geekbench testlerinden de geçmeyi başardı.

Samsung Galaxy Note 7 FE, SM-N935S olarak listelendi. Telefon, Android 7.0 ve 4GB RAM’e sahip. 1.59GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli Exynos 8890 işlemci ile çalışıyor.

Tek çekirdekli testte 1963 puan alan Galaxy Note 7 FE, çok çekirdekli testten ise 5965 puan alarak geçti. Yeni model, daha küçük bataryayla çalışacak ancak performansı orijinal Note 7 ile aynı olacak.

Dünya pazarına sunulmadan önce Samsung”un anavatanı Güney Kore”de satışa çıkacak olan Galaxy Note 7 FE”nin, 150.000-450.000 adet arasında üretilmesi bekleniyor.

Galaxy Note 7 FE”nin fiyat etiketi yaklaşık 620 Dolar olacak ve Mavi Mercan, Oniks Siyah, Gümüş Titanyum ve Altın Platin renk seçenekleri ile gelecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here