Ana sayfa Haber Tahtada Microsoft Word anlatan Ganalı öğretmene destek yağıyor

Tahtada Microsoft Word anlatan Ganalı öğretmene destek yağıyor

0

çok sayıda genç için zor olabilen bilgisayar dersi, daha doğrusu bilgisayar kullanımının doğru olarak öğrenilmesi, Gana’daki bu öğrenciler için daha da zor. Bilgisayar öğretmenlerinin tahtaya çizdiği görsellerden bilgisayar kullanmayı öğrenmeye çalışan gençlere tüm dünyadan destek yağıyor.

33 yaşındaki bilgisayar öğretmeni Richard Appiah Akoto Richard Appiah Akoto, Gana’da bilişim teknolojileri dersi veriyor. çalıştığı ortaokulda yer alan iki bilgisayarın da bozuk olması, bu azimli öğretmeni farklı bir yola, bilgisayar ekranını tahtaya her gün çizmeye yönlendirdi. 

Şubat ayının ortalarında Facebook’ta yaptığı işi paylaşan öğretmen, dersin sonunda gösterdiği yorgun surat ifadesiyle hatırlanıyor. Bu video internette viral hale gelince öncelikle harekete geçen kuruluş Birleşik Krallık’tan University of Leeds oldu. öğretmene ve öğrencilerine birer laptop gönderen üniversiteyi daha sonra ortaokula isimsiz olarak yapılan beş masaüstü bilgisayar ve bir laptopluk bağış izledi. 

öğretmenin tahtaya yaptığı çizimlerle ilgili olarak sınıfa öğrencilerin gelmesinden 30 dakika önce gelip çizimlere başladığı ortaya çıktı. NPR tarafından öğretmenle yapılan bir röportajda ise sadece programlar değil, monitör, klavye, mouse gibi çevre birimlerini de çizdiği ifade edildi. Bu viral hale gelen eğitim azmi, Microsoft’a yöneltilen çok miktarda kamuoyu baskısı oluşturdu ve dev şirket sonunda Ganalı öğretmeni Microsoft Eğitim Değişim Programı’na dahil ederek Singapur’da meslektaşlarıyla buluşturdu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here