Ana sayfa Haber Tabletiniz için en iyi fotoğraf uygulamaları

Tabletiniz için en iyi fotoğraf uygulamaları

0

TABLETİNİZ İçİN EN İYİ  FOTOĞRAF UYGULAMALARI

Yeni nesil tabletlerin geliştirdiği görüntü kalitesi ile yaşayacağınız fotoğraf deneyimlerinizi renklendireceksiniz. Hem iOS hem de Android uyumlu fotoğraf uygulamalarını sizler için inceledik.

Elinize tabletinizi aldığınızda çekeceğiniz fotoğrafları nasıl baştan yaratırsınız işte bu sorunun cevabı tabletinize yükleyeceğiniz küçük uygulamalarda.

Instagram
Aylık kullanıcı sayısı 90 milyonun üzerinde olan Instagram en çok indirilme rekorunu elinde tutuyor. Günde 40 milyon üzeri paylaşım yapılan sosyal platformun en beğenilen özelliği dijital filtreleme programları. Son güncellemesinde yer alan “direct” seçeneği ile arkadaşlarınız ile paylaşacağınız filtreli fotoğraflara da olanak sağlayan Instagram, iOS ve Android işletim sistemi bulunan her tabletinize ücretsiz indirebileceğiniz bir uygulama. Siz de bu uygulamayı tabletinize indirdikten sonra, 19 özel filtre ile gittiğiniz yerlerin fotoğraflarını çekip harikalar yarattıktan sonra, arkadaşlarınızla etkileşime geçebilirsiniz.

 

Pixlr Express
Oldukça başarılı olan fotoğraf düzenleme uygulaması ile Instagram”daki gibi fotoğraflarınıza farklı efekt uygulamaları ile değişik bir hava verebilirsiniz. Değişik çerçevelerle fotoğraflarınızı da tamamlayabileceğiniz bu uygulamayı tabletinize tamamen ücretsiz indirdikten sonra, galerinize kaydettiğiniz fotoğrafları arkadaşlarınıza gösterirken dikkat çekmeniz gereken konu gülüşünüz olsun. çünkü bu uygulamada kırmızı göz düzeltme ve dişleri beyazlatma gibi özellikler de var.

 

Adobe Photoshop Express
Fotoğraf düzenleme programlarının babası olarak bilinen Adobe Photoshop artık tabletinizde. Profesyonel olarak düzenleyeceğiniz fotoğraflarınızı Facebook, Twitter ve Tumblr gibi sosyal paylaşım sitelerine tek bir hareketle de gönderebilirsiniz ancak fotoğraflarınızın üzerine yazı eklemek isterseniz ne yazık ki o özelliğini bulamayacaksınız. Bu uygulama da tamamen ücretsiz edinebileceğiniz uygulamalar arasında.

 

PicsArt

Rakiplerinden bir adım öne çıkmasını sağlayan birbirinden güzel sanatsal efektlere sahip PicsArt 60 milyondan fazla kullanıcısıyla en hızlı büyüyen fotoğraf ağı. çektiğiniz fotoğraflarla sanat eseri galerisi yaratabilir, tek bir dokunuşla arkadaşlarınıza SMS ve E-Posta olarak gönderebilirsiniz. Popart, holgaart, neon, guaj ve daha bir çok efekt ile yarattığınız fotoğraflarınızla, bu program sayesinde yarışmalara bile katılabilirsiniz. ücretsiz olarak tabletinizde kesinlikle olmasını tavsiye ettiğimi bu program, iOS ve Android işletim sistemli tabletleriniz için tamamen ücretsiz.

 

Photogene

Tabletinizle çektiğiniz fotoğrafları ister serbest ister ölçülü kesim olanağı sağlayan, parlaklık, renk ayarı, gölge, netlik ve keskinlik ayarlarını yapabildiğiniz bu uygulama iOS yazılımlı tabletleriniz için oldukça başarılı. Farklı efekt uygulamaları ile, metin ekleme seçenekleri bulunan Photogene ile çektiğiniz fotoğraflarınızı sosyal ağlarda da paylaşabilirsiniz. ücretli bir yazılım olmasına rağmen tercih oranının yüksek olması göze çarpıyor. 5,49 TL

 

 

Photo Forge
İOS yazılımlarında zirveyi zorlayan fotoğraf uygulaması meraklıları için tatmin edici özellikler içeriyor. Farklı filtre menüleri ile göze çarpan uygulamada en dikkat çeken özelliklerden biri de esnek ayar menüsü. Uygulamayı tabletinize indirip, çektiğiniz fotoğraflarda yaratacağınız farkları görmeden, keyifli bir fotoğraf uygulaması kullandığınızı söylemeyin.  2.99 $.

 

Awesome Miniature Pro
Şimdi hayallerinizdeki fotoğrafı yaratma zamanı! Hemen Google Play Store”a gidip, bu uygulamayı indirerek eşsiz bir deneyim kazanabilirsiniz. 30 çeşit filtresi ve güçlü düzenleme özellikleri sayesinde ek bir fotoğraf düzenleme programına ihtiyaç duymadan, karelerinizi sosyal ağlarınızda paylaşabilirsiniz. 3.96$

 

Photo Editor by Aviary
Anılık fotoğraf paylaşmadan rahat edemeyenler için muhteşem bir uygulama. Kullanım kolaylığı ve hızı ile dikkat çeken program, fotoğraflarınıza uygulayacağınız eğlenceli efektlerle, güzel bir deneyim yaşamanıza olanak sağlıyor. ücretsiz olarak indirebileceğiniz uygulama tavsiyelerimiz arasında.

 

Filterstorm

Diğer fotoğraf uygulamalarından bir adım daha önde olmasını sağlayan güçlü bir araç paketi içeren Filterstorm, daha çok profesyonel fotoğrafçıların tercih ettiği uygulamalar arasında. çektiğiniz fotoğraflara profesyonel dokunuşlar veren uygulamanın diğer özellikleri de, fırçaların ayarlanabilir boyutları, metin aracı, gölgeler, keskinleştirme, EXIF, JPEG desteği ve bazı RAW”lar. Ayrıca sosyal medya üzerinden paylaşımın yanı sıra, E-Posta, FTP, SFTP ve Dropbox üzerinden paylaşıma da olanak sağlayan uygulama ücretsiz.

 

Snapseed

En başarılı uygulamalara arasına girmeye hak kazanan Snapseed, İOS kullanıcıları için hayal gücünün ve yeteneğin birleşimi ile harikalar ortaya çıkarıyor. Yenilikçi ve eğlenceli filtreleri ile farklı bir tarz yaratacağınız fotoğraflarınıza da tek bir dokunuşla sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.  Birbirinden eğlenceli çerçevelerin de bulunduğu uygulamayı Appstore”unuzdan ücretsiz indirebilirsiniz.

 

Splitter Pro

Kullanışlı ara yüzü ile fotoğraflarınızda yaratacağınız kolajlar ve ilginç montaj işlemleri aynı zamanda farklı filtreleme programları ile harikalar yaratabilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde Appstore”da 1.79$ etiketi ile sunulan uygulamayı İOS işletim sistemi olan tabletinize artık ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here