Ana sayfa Donanım Tablet üretmeyeceği söylenen Xiaomi Mi Pad 4 üzerinde çalışıyor

Tablet üretmeyeceği söylenen Xiaomi Mi Pad 4 üzerinde çalışıyor

0

çin”de yayılan bir söylentiye göre Xiaomi, Mi Pad4 adını verdiği tableti çıkarmayı tasarlıyor fakat yakın bir zamanda olmayacak sözkonusu üretim. çinli araştırmacı Pan Jiutang”a göre Mi Pad 4 halen AR-GE aşamasında bulunuyor. Araştırmacının çin”in sosyal ağı Weibo üzerinde paylaştığı açıklama özet olarak bu yönde. Bununla birlikte Xiaomi”nin kurucularından ve CEO”su olan Lei Jun kısa bir süre önce firmanın yeni bir tablet üzerinde çalıştığını söylemiş, fakat Mi Pad 4 adını ya da bu anlama gelen herhangi bir sözü telaffuz etmemişti.

Xiaomi aslında bir süre önce tablet kategorisiyle birlikte tablet serisini resmi web sitesinden kaldırmış, firmanın yeni bir tablet çıkarma eğiliminde olmadığı yönünde işaretler vermişti ama, Lei Jun”un açıklaması bu iddiaları bütünüyle reddetmişti. öyle ya da böyle firmanın Nisan ayında çıkardığı Mi Pad 3″ten bu yana bir yıl geçtiği halde henüz yeni bir tablet çıkmadı. Adından da anlaşılacağı üzere Mi Pad 3 firmanın Android üzerinde çalışan üçüncü nesil tabletiydi. Yeni serinin geç bir tarihte çıkacak olması da sürpriz olmayacak zira Mi Pad 2″ de Mi Pad 3″ten yaklaşık bir buçuk yıl kadar önce, 2015 yılı Kasım ayında piyasaya çıkmıştı. Eğer firma Mi Pad sürümünü çıkarmakta kararlı davranacak olursa, Mi Pad 4″ün bu yılın son çeyreğinde çıkabileceği öngörüsünde bulunabiliriz.

Şu an için Mi Pad 4 ile ilgili herhangi bir bilgiye sahip değiliz fakat, Mi Pad 3″e oldukça benzeyeceği yorumunu yapabiliriz. Ekran üzeri butonların, fonksiyonel düğmelerin yerini alması ihtimalinin yanında, metal gövdeli Mi Pad 3 gibi yeni modelin de yekpare metal gövdeli olabileceğini düşünüyoruz. Tabii bunlar birer tahminden ibaret olmakla birlikte, tablet cihazlarında son teknolojiyi bugüne kadar hiç kullanmamış olan Xiaomi”den, Mi Pad 4″te bu tip bir teknoloji kullanmasını bekleyemeyeceğimizi de belirtmek isteriz. Zira her ne kadar bazıları için son teknoloji tabletler cazip olsa da, genel itibariyle insanlar tablet için yüksek ücretler ödemeyi göze almazlar. Dolayısı ile Xiaomi”nin bu stratejisinin yerinde olduğunu söylemek mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here