Ana sayfa Mobil Analistlere göre tablet satışları düşmeye devam ediyor – iPad’ler ise düşüşten etkilenmiyor

Analistlere göre tablet satışları düşmeye devam ediyor – iPad’ler ise düşüşten etkilenmiyor

0

Çoğumuz için hiç de sürpriz olmayan bir durum yeniden gerçekleşti. Tablet satışları her zaman olduğu gibi bu yıl da (Digitimes araştırmasına göre) düştü. 2019 yılı için yapılan öngörülerde ise satışların yıl boyunca 141 milyon olacağı söyleniyor. Bu beklenti, 2021-2023 civarında daha da düşerek 120 milyonu işaret ediyor.

Satışlardaki azalmanın doğal olarak en büyük sorumlusu büyüyen akıllı telefon ekranları. Bu telefonlar küçük ekranlı tablet satışlarını tam anlamıyla katlediyor. Şuan piyasaya bir göz attığımızda 7 inçe çok yakın akıllı telefonlar (Samsung Galaxy Note 9 ve Apple iPhone XS Max) görebiliyoruz. Bunlara bağlı olarak analistlere göre tablet satışları her yıl %2-3 civarı gerilemeye devam edecek.

samsung galaxy tab s4 tablet
Samsung Galaxy Tab S4

iPad modelleri düşüşten etkilenmiyor

Tablet segmentine bakıldığında analistlere göre yükseleceği düşünülen tek kategori 9 inç ve üzeri ekranlı cihazlar. Apple’ın tabletleri iPad’ler ise tüm bu sallantılardan etkilenmiyor çünkü iPad’ler bilindiği üzere Android tabletlere kıyasla çok daha uzun bir kullanım ömrüne sahip. Firmanın yeni tanıttığı görece uygun fiyatlı iPad modellerinin de satışlara katkısı azımsanmayacak kadar büyük.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here