Ana sayfa Mobil Tablet PC”de Acer İmzası: Iconia Tab A500

Tablet PC”de Acer İmzası: Iconia Tab A500

0

Acer, spot ışıklarını A500 ile üzerine çekiyor
 

Acer, Iconia Tab serisiyle birlikte piyasaya sürdüğü 3 tablet bilgisayar ile 2011’i tablet bilgisayar açısından oldukça verimli geçirdi. Iconia serisine ait 3 üründen ikisi Android, biri ise Windows tabanlıydı. Android tabanlı olanlar arasında yer alan A500, geniş ekranı, güçlü performansı ve bağlanılabilirlik seçenekleriyle piyasadaki tablet bilgisayarlardan çok daha fazlasını kullanıcıya sunmayı başarıyor. Iconia Tab A500’ün işlevselliği, Android’e dayanmaktadır. Acer ise bu işlevselliğe kendi teknolojilerini ekleyerek katkıda bulunmayı ihmal etmemiş. Bunun için ilk bakmamız gereken özellik tabii ki Clear.fi. Diğer Acer ürünleriyle birlikte multimedya platformu oluşturan Clear.fi, Acer Iconia Tab A500’deki yerini alarak tablet bilgisayarı evin bir parçası haline getiriyor. Clear.fi sayesinde Acer Iconia Tab A500’ünüz, diğer Acer ürünleriyle ortak bir paydada buluşarak, fotoğraf, video, metin gibi dökümanlarınızı sürekli paylaşıma hazır halde tutmakla kalmıyor, doyurucu bir multimedya platformu deneyimi de yaşayabiliyorsunuz.
 
tablet pc
 
Biz Acer Iconia Tab A500’ü test merkezimizde ağırlarken, Android platformundan ne kadar farklılaşabildiğini önceliklerimiz arasına almaya odaklandık. Bu aslında her Android tablet bilgisayar için göz önünde bulundurduğumuz bir kriter. Acer da bu kriteri doyurucu bir şekilde sağlamayı başarıyor. Piyasada birbirinin aynısı onlarca tablet bilgisayarın yanında Acer Iconia Tab A500, farkını hemen belli etmeyi başarıyor.

 

Nvidia Tegra 2 1GHz dual-core grafik işlemci ve 1 GHz Cortex-A9 işlemci taşıyan bir tablet bilgisayar olan A500’ün, grafik ve işlem gücü performansını da merak etmeden duramadık. Bu merakımızı gidermek için soluğu Android Market’te aldık ve üst düzey grafik kalitesine sahip mobil oyunları cihaz üzerinde denedik. Sonuç, fazlasıyla tatmin edici. Iconia Tab A500, üst düzey grafiklerin altından başarıyla kalkıyor. Grafik işlemede durum böyleyken, 10.1 inç’lik A500 ekranında HD video oynatmada nasıl olduğunu öğrenmeden duramazdık. Bunun için de cihaz üzerinden bir HD film çalıştırdık. Sonuç bizi fazlasıyla tatmin etti. Gerçekten de Acer, donanımsal özellik bakımından bu işin altından başarıyla kalkmayı başarıyor.
 
acer iconia tab a500
 

Cihaz üzerinde yer alan microHDMI sayesinde HD filmleri televizyon üzerinde oynatabilmek mümkün. Benzer şekilde tablet bilgisayar üzerindeki kaliteli oyunları HDTV üzerinden oynamak mümkün. Bu ve benzeri özelliklerin, Acer Iconia Tab A500’ün artı puan kazanması yönünde olumlu özellikler olduğu su götürmez bir gerçek. Peki multimedya ve donanımsal özelliklerde hal böyleyken pil durumu bize neler diyor? öncelikle bu konuda ürünün, Android’in de desteğini arkasına aldığını belirtmemizde fayda var. Uyku modunda sıfıra yakın güç tüketimi söz konusu. Bu da cihazın uzun süre kapalı kalması durumunda bile pil tüketimine rastlamayacağınız anlamına geliyor.

Acer Iconia Tab A500, piyasada onlarca muadili bulunan Android tablet bilgisayarlar arasında farkını koymayı başararak, tablet bilgisayar sektörüne oldukça ayırt edici bir soluk getirmeyi başarıyor.

http://www.acer.com.tr/
 

Fiyatı: 1,200 TL

Genel Puan: 91

Tasarım: 5
Kullanım: 4
Performans: 4
 

Artıları:

• Bağlanılabilirlik
• Görüntü kalitesi
• Güçlü performans

Eksileri:

• Ağırlık

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here