Ana sayfa Donanım Tablet oldu Phablet!

Tablet oldu Phablet!

0

IDC‘ye göre tablet kullanıcıları, yavaş yavaş dev ekranlı akıllı cihazlara, yani phablet‘lere geçiş yapıyormuş. 2014 yılının ilk 3 ayında tedarik edilen akıllı cihaz sayısı, geçen seneye oranla tam 2 kat artmış. Bunda HTC M8, Samsung Galaxy S5 gibi amiral gemilerinin satışa çıkmasının ve kullanıcıların bu ürünleri tercih etmesinin etkisi de olabilir.

 

 

Phablet, tableti bitirecek

 

 

 

Bir başka araştırma firması NPD‘nin yayınladığı rapora göreyse 2014’ün ilk 3 ayında tedarik edilen tablet oranı yüzde 5 düşmüş. Yani akıllı cihazların satışı artarken, tabletlerde düşüş yaşandı. IDC‘den Tom Mainelli; “Phablet‘lerin yükselişinin nedeninin, çoğu insanın yanında iki cihaz taşımama isteği olduğunu düşünüyorum.

 

Artık büyük ekranlı phablet’ler ile tabletlerle yapabildiğiniz işlemlerin tamamını yapabiliyorsunuz” dedi. IDC phablet‘leri 5.5 inç‘ten 7 inç‘e kadar olan akıllı telefonlar olarak tanımladı. Tüketicilerin tabletleri akıllı telefonlarından daha uzun kullandıklarını söyleyen Mainelli, kullanıcıların daha az sıklıkla tablet aldıklarını ve eski tabletlerini, aile üyelerine verdiklerini vurguluyor.

 

 

Phablet, tableti bitirecek

 

 

 

Bu da tablet satışlarının düşmesinde, ikinci bir neden olarak değerlendirilebilir. Tablet, phablet derken üçüncü modanın ne olacağını biz de sizler gibi merak ediyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here