Ana sayfa Haber Tablet bilgisayarlar çocukların becerilerini geliştiriyor

Tablet bilgisayarlar çocukların becerilerini geliştiriyor

0

Kuzey İrlandalı bilim insanları, tablet bilgisayarların okullarda düzenli bir şekilde kullanılmasının, çocukların dilbilgisi, matematik ve iletişim becerilerini geliştirdiğini belirtiyor.

BBC’nin haberine göre, Stranmillis University College’ın 2 yıl süren araştırması, Belfast kentindeki 650 anaokul ve ilkokul öğrencisinin katılımıyla yapıldı. öğrencilere önce tablet bilgisayarlar dağıtıldı, ardından 2 yıl süresince öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin tabletleri nasıl kullandıkları gözlemlendi. Araştırmaya katılan öğretmenlerden Hannah Maxwell, “Kağıt ve kalemin yerini iPad ile değiştirmiyoruz. Tüm mesele iPad kullanımıyla eski metodları kullanmak arasında denge sağlamak” diyor.

Araştırma sonuçları şu şekilde: Dijital teknolojinin çocukların sözel ve sayısal becerilerinde olumlu bir etkisi oldu. Beklentilerin tersine, tablet bilgisayarların sınıflarda kullanımı öğrencilerin iletişim becerilerini artırdı, asosyallik görülmedi. çocuklar cihazları daha çok oyun olarak görüyorlar ve bu sayede daha motive oluyorlar. Erkek çocuklar, özellikle yazılı bir ödev hazırlarken dijital teknolojileri kullanmaktan heyecan duyuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here