Ana sayfa Haber Süreç değerlendirmesi: Xiaomi ve Samsung

Süreç değerlendirmesi: Xiaomi ve Samsung

0

Ekonomistler ve şirket yapılanmalarıyla ilgili bilgi sahibi olan gazeteciler şimdi de Samsung ile Xiaomi ile ilgili bazı bilgiler verdiler. özellikle bu yaz dönemindeki Xiaomi yükselişi en çok Samsung‘u etkiledi. Resmi ağızlardan ve firma hareketlerine bakıldığında da bu net olarak görülüyordu, sonuç olarak Xiaomi an itibariyle akıllı telefon satışlarında çin’de lider. Asya’nın geneline bakıldığında bir Xiaomi popülerliği söyleniyor. 

Samsung ile Xiaomi‘nin asya’daki tatlı rekabeti, Xiaomi’nin avrupa ve Türkiye’de tatlı sona ulaşabilir. Kesin olan bir durum olmamakla beraber, iki firma mağaza ortaklığına gidebilir. Bu durumu en iyi bir zamanlar avrupa pazarında etkili olan Chevrolet-Opel’in mağaza ortaklığı ile somut örnek gösterebilirim. Chevrolet ve Opel’in ortaklığı GMC‘nin Opel ile ilgili yatırımları ile ilgili bir durum olsa da, olası Xiaomi – Samsung mağaza ortaklığını en iyi anlatabilecek durum diğer iki firmanın ortaklığıdır. 

Cihaz çeşitliliği nedeniyle sürekli Samsung’un eleştirilmesine rağmen, sizlerin de görebileceğiniz gibi sokak standlarında Samsung akıllı telefonlarına rağbet hala devam ediyor ve satıcılara göre Samsung akıllı telefonların satış rakamları beklenen düzeyde. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here