Ana sayfa Oyun Super Smash Bros. Ultimate 11 günde 3 milyondan fazla sattı

Super Smash Bros. Ultimate 11 günde 3 milyondan fazla sattı

0
super smash bros ultimate

7 Aralık’ta satışa çıktığı günden bu yana popüler oyun Super Smash Bros. Ultimate 3 milyondan fazla satmayı başardı. Bununla bağlantılı olarak ise Nintendo Switch, bu konsol jenerasyonunun en hızlı satan ürünü oldu. Switch bildiğiniz üzere 21 aydır, yani neredeyse iki yıldır satışta.

Nintendo’nun kendi satış verilerine ve The NPD Group adlı araştırma firmasına göre bu iki başarı da Nintendo Switch’in ABD’deki başarılı satış grafiklerinden kaynaklanıyor. Firmanın konsolu 2017 Mart ayından bu yana 8,7 milyon adetten fazla satıldı.

nintendo switch

Nintendo konsolu için çıkarılan bu yeni Smash Bros. oyunu, serinin şimdiye kadar en çok satan oyunu olmayı da başardı. Oyun ayrıca Switch için en hızlı satan oyun tacına da sahip oldu.

Bu başarıyı diğer oyunlarla kıyaslayacak olursak Mario Kart 8 Deluxe 5 milyon, Super Mario Odyssey 4,7 milyon, The Legend of Zelda: Breath of the Wild 4 milyondan fazla sattı. Son olarak Pokemon: Let’s Go, Pikachu ve Let’s Go Eevee! toplamda 2 milyondan fazla satmayı başardı. Super Mario Party ise şuan için 1,4 milyonluk satış adetinde duruyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here