Ana sayfa Haber Super Mario Run: Bitti gitti bu kadar!

Super Mario Run: Bitti gitti bu kadar!

0

Görsel kaynağı: Cnet

Kısa zaman içerisinde hak ettiği popüleriteye ulaşan Super Mario Run mobil oyunu, iOS için geçen hafta duyurulduktan sonra Nintendo’nun da Switch’ten sonraki popülerliğine tüy dikti. Ancak buna tezat olarak Nintendo’nun yine “günü kurtarmaya yönelik” bir iş yaptığını söyleyenler de var, pek de haksız değiller doğrusu.  Daha önce oyunla ilgili, oyunun popülerliğini elinde bulundurabilmesi adına yeni seviyeler, yeni eklentiler gelebileceğini düşünüyorduk ancak durum pek düşündüğümüz gibi değil. Nintendo, Pokemon Go‘da da aynı hatayı yapmıştı ve yükseliş trendini koruyamadılar. 

Mario Run‘ın bir şekilde ücretli bir oyun olacağı belliydi ancak indirilmesi ücretsiz olup da oyuniçi satın alma seçeneklerine sahip. Yani oyunda devam edebilmeniz için ücret ödemeniz gerekiyor, belirtilen resmi rakam ise 10 dolar. 

Ayrıca App Store’daki Mario Run puanları da pek beklendiği gibi değil. 5 yıldız üzerinden 2.5 yıldızlık bir puanı bulunan oyunun, aynı zamanda benzer oyunları da an itibariyle App Store’da en yaygın oyunların içerisinde yer alıyor.

Kötü haber ise, Super Mario Run’ı bir şekilde satın alıp oynamaya başladıysanız; artık “sil gitsin” oyunu olmaya yüz tutmuş. Görünüşe göre bitirildikten sonra herhangi bir yeni seviye, yeni versiyon veya yeni eklentiler oyuna eklenmeyecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here