Ana sayfa Haber Süper Lig maçları yine Digiturk”te

Süper Lig maçları yine Digiturk”te

0

Naklen yayın ihalesi yapılan Süper Lig’in yayın hakkı yine Digiturk’te

Naklen yayın ihalesinde paketlerin sahipleri belli oldu. A Paketi için yaşanan  kıyasasıya rekabet sonrası en yüksek teklif, 321 milyon dolarla Digiturk’ten geldi ve yayın haklarının sahibi oldu. İhaleye 5 şirket katılmasına rağmen ihale salonuna 4 masa konuldu. Digiturk, Doğan TV, NTV, TRT-Türk Telekom yarışması bekleniyordu. Ancak NTV’nin ihaleye katılmadığı bu yüzden de salondaki masa sayısının 4’e indirildiği belirtildi.
TFF tarafından, TFF Süper Lig ile TFF 1. Lig’in ihaleye sunulan 3 ayrı paketinin kapsamı ise şöyle:
   
PAKET A: Yayın hakkı sahibi, ihale dönemi süresince TFF Süper Lig müsabakalarından her hafta en az 4 adedini yurt içine şifreli ve canlı olarak yayınlamak zorundadır. Yayın Hakkı Sahibi’nin bu hakkı münhasırdır. Yayın Hakkı Sahibi, bu hakkı kullanırken gerçekleştireceği görsel ve işitsel yayınlarını karasal vericiler, kablo, uydu, IPTV / Internet (Web) TV, 3G mobil telefon şebekeleri üzerinden yapabilir. Yayın Hakkı Sahibi bu hakkın kullanımı açısından herhangi bir coğrafi sınırlamaya tabi değildir.

PAKET B: Yayın hakkı sahibi, ihale dönemi süresince TFF 1. Lig müsabakalarından her hafta en az 3 adedini yurt içine canlı, şifreli veya şifresiz olarak yayınlamak zorundadır. Yayın Hakkı Sahibi’nin bu hakkı münhasırdır. Yayın Hakkı Sahibi, bu hakkı kullanırken gerçekleştireceği görsel ve işitsel yayınlarını karasal vericiler, kablo, uydu, IPTV / Internet (Web) TV, 3G mobil telefon şebekeleri üzerinden yapabilir. Yayın Hakkı Sahibi bu hakkın kullanımı açısından herhangi bir coğrafi sınırlamaya tabi değildir.

PAKET C: Yayın hakkı sahibi, ihale dönemi süresince tüm TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakalarının haber amaçlı görüntülerini 3G mobil telefon şebekeleri üzerinden münhasıran yayınlayabilecek veya yayınlatabilecektir. Söz konusu haber amaçlı görüntüler herhangi bir sayı sınırlamasına tabi olmaksızın ve canlı yayınlanan müsabakaların tamamlanmasının üzerinden 45 dakika geçtikten sonra yayınlanabilir. Haber Amaçlı Görüntülerin mobil iletişim operatörleri dışındaki üçüncü kişilere devri mümkün değildir.

A Paketi 312 milyon dolarlık teklifle Digiturk’te kalırken; B Paketini 40 milyon dolarlık teklifle TRT,  C paketini ise 13 milyon dolarlık teklifle Türk Telekom’un oldu.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here