Ana sayfa Donanım Süper ince Hi-Fi bar”ları!

Süper ince Hi-Fi bar”ları!

0

Müziğin en yalın hali için…
 

Ev sinema sisteminizi geliştirme zamanı geldi mi? Sinema sistemlerinin yükselen trendlerinden SoundBar’ları sisteminize katmayı bir düşünün o zaman. çeşitli firmaların çeşitli SoundBar’ları, kendi ses sistemleriyle bile gelebiliyor. Böylece ikinci bir ev sinema sistemine sahip bile olabilirsiniz.
 
hi-fi bar
 
Piyasada önemli firmaların kaliteli SoundBar’larını bulabilmek mümkün. Bu SoundBar’ların hemen hepsi ayrı bir kitleye hitap ediyor. Siz hangi kitleye mensupsunuz, hangi ürün sizin ihtiyaçlarınızı karşılamaya daha müsait, hepsini bu yazıda yazıyoruz. İncelikleri ve şıklıklarıyla da ön planda olan bu SoundBar’lar, eminiz evinize ayrı bir estetiklik katacaktır!

 

Philips CSS5123

Eylül ayının ilk günlerinde Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen IFA 2011’de Philips, ev sinema sistemleri için yeni SoundBar’ı CSS5123’i de basına tanıttı. Tablet bilgisayarınızdaki filmleri stream yoluyla TV’ye aktarabilen ilk ve tek SoundBar olan Philips CSS5123, bu alanda yenilikçi yapısıyla da diğer SoundBar’lar arasından sıyrılmayı başarıyor.

  philips css5123
Modern ve yuvarlak hatlara sahip olan SoundBar, ince ve keskin hatlara sahip televizyon sephaları veya minimalist kütüphanelerle birlikte son derece estetik görüntüler ortaya sunuyor. Basitlik ve işlevsellik, Philips CSS5123’in anahtar kelimeleri. özellikle geniş film arşivi olan kullanıcıların, tablet bilgisayar, bilgisayar veya akıllı telefon sahiplerinin, filmlerini son derece pratik şekilde televizyona aktarabilmesini sağlayan Philips CSS5123’nin gelişmiş ses kalitesi, TV keyfinizi kat kat arttıracaktır. üründe sesin kalitesini arttıran teknolojiler arasında FullSound ve DoubleBass teknolojileri yer alıyor. SoundBar ile birlikte gelen subwoofer ise, günümüz dünyasının ev sinema sistemlerinin olmazsa olmazlarından biri konumunda bulunuyor.
 
sony ht-ct550w    Sony HT-CT550W

Ev sinema sistemleri ürünleriyle beklentileri karşılamayı başaran Sony, SoundBar konusunda da başarılı işlere imza atıyor. HT-CT550W adını verdiği ürün ile 3D ses düzeyinde bir deneyime adımımızı atıyoruz. 2.1 ses kanalına sahip HT-CT550W, subwoofer ile arasında herhangi bir kabloya ihtiyaç duymadan çalışabiliyor.

üç adet HDMI girişe sahip SoundBar sistemi, Dolby TrueHD ve dts Master düzeyinde ses getiriyor. Deyim yerindeyse Sony HT-CT550W ile birlikte odanın içerisi tamamen yalın ve kaliteli ses ile dolup taşıyor. Temiz ses kalitesi, yüksek seslerde bile bozunmaya uğramıyor. Bu açıdan baktığımızda 3D ses teknolojisinin ne kadar etkin bir şekilde kullanıldığını görebiliyoruz. 400 Watt güç ile çalışan SoundBar ve bağlı olduğu ses sistemi, evinizin en ücra köşesinde olsanız bile müziği ya da TV’deki sesleri kaliteli bir şekilde duymanıza olanak sağlıyor. SoundBar’ın, 3DTV modelleri dahil olmak üzere bütün Bravia TV’leri destekliyor olması ise Sony TV sahiplerini sevindirecek bir diğer haber.

 

LG LSB316

Tarz sahibi bir SoundBar arıyorsanız, LG’nin bizler için piyasaya sürdüğü LSB316’ye göz atmanızda fayda var. Kablosuz bağlantı yapısını destekleyen ürün, dahili Bluetooth alıcısına sahip. Bu sayede akıllı telefonlarınız veya benzeri Bluetooth destekli cihazlarınızdaki müzikleri LG LSB316’ya aktarabilmeniz mümkün. LG LSB316’nın ses kalitesi hayli tatmin edici.

   lg lsb316
Bu alanda belki Sony ile yarışamaz belki ama, fiyat/performans açısından değerlendirdiğimizde, ortaya hayli tatmin edici sonuçlar çıkıyor. Zarif ve keskin bir görünüşe sahip olan LG LSB316, birçok açıdan başarılı bir SoundBar. özellikle düşük bütçeli kullanıcılara hitap ediyor olması ise, LG LSB316’yı rakiplerinden bir adım öne çıkarıyor. Zira bu sayede daha uygun bütçeler ayırarak bir adet SoundBar destekli ev sinema sistemine sahip olabiliyorsunuz. LG LSB316’nın kurulumu son derece kolay. Bu denli görsel açıdan estetik bir ürünü, cüzdanı boşaltmaya gerek kalmadan edinmek ve hatta kurulumu için saatlerinizi harcamanıza gerek olmaması, kesinlikle LG’nin piyasaya başarılı bir ürün sunduğunu gösteriyor.
 
panasonic sc-htb520   Panasonic SC-HTB520

Panasonic, SC-HTB520 ile birlikte düşük bütçeli kullanıcılar için ideal bir SoundBar seçeneği sunuyor. Tıpkı LG LSB 316 gibi Panasonic SC-HTB520 de fiyat/performans oranı açısından hayli başarılı bir ürün. Duvara monte edilebilir yapısı ve keskin hatları, özellikle minimalist eşyalara sahip olan kullanıcıların ilgisini çekecektir.

HDMI 1.4 standartına sahip olan Panasonic SC-HTB520, DTS ve Dolby Digital düzeyde ses sunuyor. Bu da, düşük bütçeler ayırmamıza rağmen son derece yalın ve kaliteli bir ses deneyimi elde etmemize olanak sağlıyor. 3D ses ve görüntüyü hiçbir kısıtlamaya maruz kalmadan taşıyabilen Panasonic SC-HTB520, subwoofer’ına kablosuz olarak bağlanabilen SoundBar’lar arasında yerini alıyor. 42 inç’ten 50 inç’e kadar tüm ekran boyutlarını destekleyen Panasonic SC-HTB520, şu haliyle özellikle düşük ve orta seviye kullanıcıların kurtarıcısı konumunda bulunuyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here