Ana sayfa Haber Super AMOLED teknolojisinin sağlığa getirisi

Super AMOLED teknolojisinin sağlığa getirisi

0

Samsung‘un bugüne kadar ürettiği en ince ve tasarım olarak dikkat çekici bununla birlikte en üstün performanslı tablet serisi olan Galaxy Tab S, 8.4 ve 10.5 ürün yelpazesi ile tablet bilgisiyar teknolojisine alternatif değil, ana akım yarattı. Bilindiği gibi 8 çekirdekli Exynos işlemciye sahip olan Galaxy Tab S‘ler, 3 GB RAM ve 16 GB ile 32 GB’lık dahili hafızaya sahip. Hafıza grafiğini arttırmak isteyen Samsung kullanıcıları için de, microSD kart desteği ile 128 GB’a kadar da yükseltiliyor.

Samsung Galaxy Tab S‘te, ürün altyapısı incelendiğinde cihazın ekran teknolojisine de ayrı pencereden bakmak gerekiyor. Günümüzün teknolojik kalabalık ve haraketli ortamında Samsung‘un Super AMOLED ekran teknolojisi nelere gebe? Ayrıca, bunca ürün haraketlliliği içerisinde Super AMOLED neden bu kadar ilgi çekici, gibi sorular da teknoloji meraklıları tarafından sıkça sorulan sorulardan bir tanesi.  

Samsung Galaxy Tab S reklamlarında kullanıcıya üstüne basa basa belirtilen Super AMOLED teknolojisi, aslında çözüm odaklı bir sistem olarak Samsung tarafından teknoloji dünyasına sunuldu. Samsung’un Super AMOLED teknolojisine bir “özellik” demek bu teknolojiye biraz haksızlık olur. öncelikle şunu belirtmeliyiz; Samsung‘un sunduğu Super AMOLED ekranı halihazırda bulunan ekran teknolojileri içerisinde en fazla 4K teknolojisi dikkat çekerken, çok içtenlikle belirtiyoruz ki aslında Super AMOLED teknolojisi 4K teknolojisine göre çok daha fazla işe yarar bir teknoloji. Elbette, televizyon teknolojilerindeki ütopyalar içerisinde 4K‘nın önemi ve “muhteşemliği” tartışılamaz ancak, eğer işlev ve insan sağlığından bahsediliyorsa iki farklı görüntü teknolojisi elbette karşılaştırılabilir.

 

 

 

Bir görüntü teknolojisi ile; sağlığın nasıl bir bağı olabilir, gibi bir soru sorabilirsiniz. İlk olarak göz sağlığından bahsedebiliriz.  Gözlerin ekran teknolojilerine adapte olması ve hayatın sunduğu renkler ile görüntünün sunduğu renklerin farklılıklarından ötürü kullanılan ekran teknolojilerinde göz sağlığının önemle üstünde durululuyor. Samsung Galaxy Tab S ile tanıtılan Super AMOLED ekran da burada devreye giriyor. Ana renk kuralları ve kontrast oranları ile göz sağlığını tehtid etmeden ve gözün her-hangi bir adaptasyon yaşamaması ile Super AMOLED teknolojisi diğer görüntü teknolojilerine göre daha çok önde. Super AMOLED, gerçek renk oluşumları ile gözleri ve beyini hiç rahatsız etmiyor.

 

Super AMOLED teknolojisi, ürün gibi akıllı. Teknoloji, ortama göre ton ve ışık sağlayarak güneşli ve güneşsiz ortamlarda da tam performans sağlıyor. 2560 x 1600 pixel değerleri ile desteğini alan Super AMOLED ekran teknolojisi, hem teknoloji meraklılarına hem de Samsung kullanıcılarına hem göz sağlığı hem de performans açısından ayrıcalık sunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here