Ana sayfa Haber Sualtı dünyası Mardin’e taşınıyor

Sualtı dünyası Mardin’e taşınıyor

0

Ayşegül Dinçkök”ün Endonezya”nın Sulawesi Adası”ndaki eşsiz sualtı dünyasını ve canlılarını yansıttığı fotoğraflarından oluşan “Derin Tutku Sergisi” Eylül ayında Mardin Müzesi”ne taşınıyor

Nisan ayında MSGSü Tophane-i Amire Tek Kubbe Binası”nda sergilenen ve büyük ilgi gören Ayşegül Dinçkök”ün Derin Tutku adlı kişisel sergisi, 19-30 Eylül 2012 tarihleri arasında Mardin Müzesi”nde ziyaret edilebilecek. Sulawesi Adası”nın kara üzerindeki aşırı sakin yapısına karşın zengin su altı dünyasını gözler önüne seren Dinçkök”ün fotoğraflarında çok nadir rastlanan, varlığı bile son yıllarda keşfedilen Hippocampus, şeytan balığı, saçaklı wobbegong köpekbalığı, kum müreni gibi sizi büyüleyecek canlılar bulunuyor.
 
Ayşegül Dinçkök”ün bu sergi ile en büyük amacı, gençlere ve çocuklara dokunabilmek, pek çoğunun uzak olduğu büyülü sualtı dünyası ile onları tanıştırabilmek ve çevre bilincini geliştirmek. Ayşegül Dinçkök ilk ayağı Mardin olan ve başka şehirlere de taşınacak bu sergi ile Doğu”da yaşayan deniz görmemiş çocuklara ulaşarak en büyük hayalini gerçekleştiriyor. Mardin”de düzenlenecek olan sergi İstanbul”da olduğu gibi yine bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirecek ve sergiyi ziyaret eden çocuklar arasında bir desen yarışması düzenlenecek. Bu yarışmanın başarılı öğrencileri ise ödüllerini almak üzere İstanbul”a gelecekler.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here