Ana sayfa Donanım Su sporları için ideal giyilebilir cihazlar

Su sporları için ideal giyilebilir cihazlar

1

Polar M600
Piyasadaki tüm spor için giyilebilir cihazlar arasında yüzme ile ilgili olarak tasarlanmış olanı çok fazla yoktur. Giyilebilir spor teknolojisinde lider olan Polar, M600 akıllı saatini Android Wear 2.0’a güncelledi. Güncelleme ile havuzda yüzme ölçümlerini takip etme olanağı geldi.

Standart mesafe ve temponun ötesinde, Polar M600’ü kullanan yüzücüler, dakika başına attıkları kulaçları ve havuzun uzunluğu boyunca atılan kulaçları gerçek zamanlı olarak görebiliyorlar. Akıllı saat, yüzme stilini bile tanıyabilir. İster serbest stil, sırtüstü, kurbağalama isterse kelebek yüzme olsun, M600 bunları takip edebilir.

Polar M600 Fiyatı: 1,509 TL

 

Magellan Echo Saat
Magellan, izleme cihazları dünyasına yabancı değil ve bugünün akıllı saatlerinin hileleri olmadan egzersizlerinizi izlemek için basit ve hesaplı bir yol arıyorsanız, Magellan Echo sizin için ideal cihazdır. Bulabileceğiniz en ucuz, markalı fitness saatlerinden biridir.

Magellan Echo piyasaya yeni çıkmış değil. Ancak, ekosistemlerin hakim olduğu bir akıllı saat dünyasında, basitlik ve uyumluluğa odaklı bir saat. Echo, iOS ve Android cihazlarda çalışan bir fitnes uygulaması için uzaktan kumanda görevi görür. Telefonunuzun ekranındaki verileri doğrudan saatinize yansıtır. Yani ölçümleriniz sırasında akıllı telefonunuzu cebinizde bırakabilir ve sonuçları saatin 1 inçlik LCD’sinde görebilirsiniz.

Magellan Echo Saat Fiyatı: 662 TL

 

RunIQ akıllı saat
New Balance, koşucular için bir Android Wear akıllı saat olan RunIQ’uyu üretti. Intel, Google ve Strava gibi şirketler ile işbirliği içinde üretilen RunIQ, koşucuların en çok ihtiyaç duyduğu özelliklerle tasarlandı. Şık biçimi, durum ne olursa olsun, gün boyu kullanılmasını sağlıyor.

RunIQ ile atletler bir dizi özellik aracılığıyla performanslarını takip edebilirler. Dahili bir GPS, kalp atış hızı monitörü, tur düğmesi ve zaman aralığı kapasitesi bunlara dahil. GPS, rota izleme, hız ve mesafe ölçümüne izin veriyor. GPS ve kalp atış hızı izleyicisinin sürekli kullanılmasıyla, pil ömrü 5 saate kadar sürüyor, bu da koşucular için tam bir maratonu takip etme anlamına gelir. RunIQ aynı zamanda Wi-Fi veya Bluetooth bağlantısına sahip standart bir akıllı saat görevini görüyor. Tipik kullanım 24 saate kadar pil ömrüne olanak tanıyor.

RunIQ Fiyatı: $300

 

Smart Paddle (akıllı kürek)
Kürek sörfü dünyada hızla büyüyen bir spor dalı. Quickblade bu spor için, etkileyici bir teknoloji ile donatılmış yeni bir kürek olan Smart Paddle’ı çıkardı. Bir İsrail girişimi olan Motionize”in çeşitli sensörlerini ve izleme özelliklerini kullanan bu kürek, gerçek zamanlı geribildirim ve sanal koçluk sağlamak için kullanılabilecek çok çeşitli veri ve ölçümleri toplama yeteneğine sahip.

Akıllı kürek, kürekçiye ayakta daha dengeli durmasına yardım eden özelliklere sahip. Geri bildirimleri yoluyla sporcunun kendine güvenini artırırken hızlanmasını da sağlıyor. Akıllı kürek, yeni sporcuların gerekli sürenin dörtte birinde daha yetkin olmasına yardım ediyor.

​Smart Paddle Fiyatı: $299

 

Spartan Sport Wrist HR
Eğitim gören her sporcunun ihtiyaç duyduğu neredeyse her şeyi yapan, geniş, çekici bir çoklu spor GPS saati. Saat, canlı bir 320 × 300 piksel renkli dokunmatik ekrana, güzel tasarlanmış grafik menülere ve karartılmış paslanmaz çelik çerçeve ile çerçevelenmiş özelleştirilebilir bir saat yüzüne sahip ve 74 gr ağırlığında.

Spartan Sport Wrist HR, bir saat giyerken yapılabilecek ve CrossFit, yürüyüş, rüzgar sörfü, kürek sörfü, kayak, kayaking ve futbol gibi 80 farklı önceden yüklü gelen spor modu ile neredeyse her aktiviteyi izlemektedir. Spora özel ölçümlere ihtiyaç duyanlar, Spartan Sport Wrist HR cihazını Bluetooth aracılığıyla bisiklet sayaç sensörlerine ve güç sayaçlarına, ayak pod”larına ve kalp atış hızını ölçen göğüs kemerlerine bağlayabilirler.

Spartan Sport Wrist HR Fiyatı:2,230 TL

 

Recon Jet akıllı spor gözlüğü
Bu fütüristik gözlükler sağ mercek üzerinde 7 metreden 30 inçlik bir ekrana eşdeğer bir görüntü gösteren bir projektör özelliğine sahip. Şirket, ekranı bakmadığınızda onu uyku moduna geçiren, güç harcamasını en aza indiren ve görüntü algılamasını engelleyen Glance Algılama teknolojisini tasarlamış ve patentini almış. Tabii ki, onu kullanmayı seçtiğinizde, canlı vizör fotoğraf ya da video çekmenizi sağlıyor, böylece gözünüzün yakaladığı her şeyi belgeleyebiliyorsunuz.

Sporcular için tasarlanan Jet, performansınızı izlemek için ihtiyaç duyacağınız tüm temel verilerle dolu bir güçle geliyor. Esasen yüzünüz için bir bilgisayar, 1GHz çift çekirdekli ARM Cortex A9 işlemci, 8GB flaş bellek, bir 3D ivmeölçer, bir jiroskop ve manyetometre, basınç ve kızılötesi sensörler, çift mikrofon ve entegre bir hoparlöre sahip. Tüm bu teknoloji, şirketin ilk olarak Snow2 kar kaykayı akıllı gözlüklerinde kullandığı işletim sistemi olan ReconOS 4.1 üzerinde çalışıyor ve şimdi Jet iyileştiriliyor.

Recon Jet Fiyatı: $500

 


Polar M460 GPS
Polar, dayanıklı ve şık M460 GPS bisiklet bilgisayarını çıkardı. çok yönlü cihaz, entegre GPS ve barometre tabanlı eğim ölçer, gelişmiş güç ölçümleri, ilave güç sayaç uyumluluğu ve akıllı koçluk ile donatılmış. Dahası, Strava Live Segments, bisikletçilerin gerçek zamanlı istatistikleri görmelerini sağlıyor, böylece yolda performanslarını artırmalarına yardımcı oluyor.

Polar, bisiklet sporunda yeni bir oyuncu. Bisikletçiler, yalnızca izlemekle kalmayıp performanslarını artırmak için doğru verilere güvenirler. Polar, bisikletçi performansını sürekli geliştirmek için, inanılmaz derecede ileri bir M460 GPS bisiklet bilgisayarını geliştirdi, bunun için endüstrinin en ileri teknolojisini kullandı. Bir bisikletçi, yalnızca derin değil aynı zamanda doğru olan veriyle donatıldığında, en üst performansı yakalayarak kişisel hedeflere ulaşmak için donatılmış oluyor.

Polar M460 GPS Fiyatı: $180

 

Ploota
İyi yüzme bilmiyorsanız boğulma tehlikesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ne kadar iyi yüzücü olursanız olun yine de ölüm tehlikesi var. Ani kramplar, bilinç kayıpları, sert dalgalar her an sizi tehlikeye atabilir. Ploota bu gibi durumlarda boğulma ihtimalini ortadan kaldıran bir nevi yeni nesil bir can simidi.

Boyuna bir kolye gibi takabileceğiniz Ploota, yüzerken, sörf sırasında veya diğer aktiviteler ile uğraşırken suyun altında 30 saniyeden fazla kaldığınız durumlarda tehlikeyi anlayarak otomatik olarak şişiyor ve sizi su yüzeyine çıkararak boğulmanızı engelliyor. Ayrıca kendinizi suda tehlikede hissettiğiniz zamanlarda Ploota”nın yan tarafında bulunan panik düğmesine basarak da Ploota”nın yastıklarını manuel olarak aktif hala getirebilirsiniz.

Ploota Fiyatı: €65

 

iHealth Wave 

iHealth Wave, bir yüzme takipçisi. Doğru fitnes izleyicisi elde etmek istediğinizde, suya dayanıklılık karakteristiği, özellikle yüzme için giyilebilir bir cihaz ararken belirleyici bir faktör olabilir. Bu cihaz, temel olarak ve aynı zamanda hedef belirlemede yüzmeyi izlemenize yardımcı olur.

Ayrıca uyanmak ve kendinizi motive etmek için akıllı uyarıları kullanabilirsiniz. Bu cihaz Bluetooth Smart Teknolojisi vasıtasıyla iHealth MyVitals Uygulaması ile senkronize olur. Dört renk bilek bandı mevcut: mercan, mor, siyah ve kobalt mavisi.

iHealth Wave Fiyatı: $74

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here