Ana sayfa Mobil Steve Jobs”tan önemli açıklamalar

Steve Jobs”tan önemli açıklamalar

0

Jobs, iPhone 4G ce Foxconn intiharlarını değerlendirdi

 

Ortadan kaybolan ve çeşitli web sitelerinde ve bloglarında karşımıza çıkan iPhone 4G prototipi ile ilgili olarak “sürmekte olan bir soruşturmanın” olduğunu söyleyen Jobs bunun çok şaşırtıcı bir hikaye olduğunu, işin içine seksin bile karışmış olabileceğini belirtiyor.

Jobs tabii ki iPhone 4G hakkında bir açıklama yapmadı. Bu arada röportajın ilerleyen bölümlerinde yine konuyla ilgili olarak “bir gazetecinin peşinden gitmemelisiniz, çünkü onlar çalınmış bir malı satın alıp size şantaj yapmaya çalıştılar” şeklinde konuştu. Hatırlayacak olursanız, iPhone 4G prototipinin fotoğrafları Gizmodo”da yayınlanmış, daha sonra polis Gizmodo”nun başındaki ismin evine baskın düzenlemişti.
 

 

 

iPhone 4G prototipinin ardından Foxconn”daki son olaylara da değinen Steve Jobs, konuyla yakından ilgilendiklerini, Foxconn”un işçileri sömüren bir işyeri olmadığını, fabrikanın içinde lokantaların ve sinemaların olduğunu söyledi.

Ancak buna rağmen ortada intiharların ve intihar girişimlerinin olduğunu söyleyen Jobs Foxconn fabrikasında 400 bin kişinin çalıştığının da altını çizdi. Bu yolla intihar oranının düşüklüğüne atıfta bulunan Jobs, Apple”ın konuyla ilgili daha fazla bilgi almak için bazı kişileri görevlendirdiğini de sözlerine ekledi.

 
 

 

Röportajı yöneten Walt Mossberg ve Kara Swisher, Jobs”a iPhone OS”in ilk olarak bir telefon için mi, yoksa bir tablet için mi geliştirildiği şeklinde bir soru yönelttiler. Apple CEO”su ise bu soruya “Size bir sır vereceğim. Herşey tabletle başladı.” şeklinde bir yanıt verdi. Cam ekranlı ve çoklu dokunma destekli bir tablet işletim sistemi geliştirmek amacıyla yola çıkmışken Jobs”un kafasında bir şimşek çakmış ve olaylar buraya kadar gelmiş.

Jobs”un kafasında bir şimşek çakmış ve olaylar buraya kadar gelmiş.
Google”ın Google TV ürünüyle birlikte hareketlendirdiği TV pazarına da değinin Steve Jobs, ABD”de kimsenin bir kutu almak istemediğini söyledi. CEO’ya göre durum değiştirecek olan şey yeni bir arayüz ve müşterilere onların istediklerini sunmak. Geçtiğimiz günlerde Teknoblog”da değindiğimiz Apple”ın yeni Apple TV projesini gördükten sonra Steve Jobs”un bu düşünceleri bize çok da şaşırtıcı gelmiyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here