Ana sayfa İnternet Steve Jobs Apple”ı bıraktı!

Steve Jobs Apple”ı bıraktı!

0

Apple’ın kurucularından biri olan Steve Jobs, şok bir kararla CEO’luk görevini bıraktığını açıkladı! Peki Steve Jobs, Apple CEO’luğunu niye bıraktı?

Apple’ın kurucularından Steve Jobs, bu gece itibariyle CEO’su konumunda bulunduğu Apple’dan ayrıldığını açıkladı. Artık Apple CEO’su olarak çalışmayacak olan Jobs, yerine Tim Cook’u önerdi. Bir garajda başlayan Apple hikayesini günümüzde bir teknoloji efsanesi haline getiren Steve Jobs’ın, Apple’ın CEO’luğundan ayrılmasının sebepleri arasında, yaşadığı sağlık sorunları gösteriliyor. Pankreas kanseri olan Jobs, başarılı birtakım operasyonlar geçirmiş, tüm aksiliklere rağmen işinin başında kalmaya devam etmişti. Şimdi ise Jobs, inzivaya çekilerek dinlenmeye ihtiyacı olduğuna ikna olmuş görünüyor.
 
Steve Jobs
Steve Jobs, her ne kadar Apple’ın CEO’luk görevinden ayrılmış olsa da, yönetim kurulu başkanı olmaya devam edecek. Dev firmanın yeni CEO’su ise Tim Cook oldu. Tim Cook, böylece iPhone 5’in de basın lansmanını gerçekleştirecek isim oldu. Bu ayrılık haberinin ardından birtakım Apple fanatikleri, Steve Jobs’sız bir Apple düşünemeyeceklerini belirtirken, birtakım fanatikler ise, Jobs’ın bu kararını yerinde bularak, sağlığını koruması gerektiğini ve bu sayede, düşünceleriyle Apple’ı uzun süre daha uzaktan idare edebilecek olmasına sevindiklerini belirtti.

 

Steve Jobs’ın istifa mektubu ise şu şekilde:


“To the Apple Board of Directors and the Apple Community:
I have always said if there ever came a day when I could no longer meet my duties and expectations as Apple’s CEO, I would be the first to let you know. Unfortunately, that day has come.
I hereby resign as CEO of Apple. I would like to serve, if the Board sees fit, as Chairman of the Board, director and Apple employee.
As far as my successor goes, I strongly recommend that we execute our succession plan and name Tim Cook as CEO of Apple.
I believe Apple’s brightest and most innovative days are ahead of it. And I look forward to watching and contributing to its success in a new role.
I have made some of the best friends of my life at Apple, and I thank you all for the many years of being able to work alongside you.
Steve


İşte efsane CEO”nun yerine önerdiği  Jobs”un en yakın çalışma arkadaşı Tim Cook”un özellikleri…

 

 

 

 


İşte Steve Jobs’un yakın çalışma arkadaşı ve Apple’ın yeni CEO’su Tim Cook’un özellikleri:

50 yaşında, işkolik ve eşcinsel
 

BusinessInsider tarafından hazırlanan 4 maddede Tim Cook analizi:
 

1- 50 yaşında. Alabama”da doğdu ve Auburn üniversitesi”ne gitti.
 

2- Cook, Apple”ın dikkatini ise bir üretim işletmesinde gerçekleştirdiği milyonlarca dolarlık tasarruf operasyonu ve perakende stratejisiyle çekti.
 

3- Elektronik posta göndermeye sabah saat 04:30″da başlıyor ve pazar geceleri çalışanlarla yeni haftaya nasıl başlayacaklarını tartıştıkları tele-konferanslar düzenliyor.
 

4- Fitness bağımlısı…
 

Tim Cook Apple”ın en sıradışı fikirlerini hızla nakde çeviren adam olarak da tanımlanıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here