Ana sayfa Haber Steve Ballmer”ın Microsoft”taki son günleri

Steve Ballmer”ın Microsoft”taki son günleri

0

Yazılım devi ünlü yöneticisine 2010’da kapıyı mı gösterecek?

Yıllık teknoloji tahminlerini yayınlayan “Newsweek” dergisi, Microsoft’un, Steve Ballmer’i işten atacağı iddiasında bulundu. Bu iddia her ne kadar kesin olsa da sansasyona oldukça açık.

Tech Predictions for 2010’da yer alan tahminlerin çoğu ihtimal dahilinde olmasına rağmen Microsoft’un Steve Ballmer’ı işte atması son derece sıra dışı gözüküyor. Newsweek bu kehanetini Steve Ballmer’ın şimdiye kadar görevde olduğu süreyi inceleyerek sebeplendiriyor. Ballmer Ocak 2010’da Microsoft CEO’su olarak onuncu yıldönümünü kutlayacak; ama arkasında bıraktığı geçmiş pek de olumlu değil!

Borsa kurları neredeyse yüzde 50 oranında düştü, Vista satış hasılatı ve imaj konusunda bir bozgun niteliğindeydi, Google arama ve çevrimiçi reklam alanlarında baskın, Apple MP3 çalar ve müzik satışlarında neredeyse bir monopole sahip ve tüm bunların yanında Ballmer’ın mizacı da var. Tüm bunlar, Ballmer ve Microsoft’un Windows 7 ile yaşadığı zaferi bile gölgede bırakmaya yetti.

Fakat Ballmer döneminde gerçekleşen tüm negatif gelişmelere rağmen Bill Gates için lise arkadaşını kapı önüne koymak zor olacak gibi görünüyor. Firmanın yönetim kuruluyla arkadaşlığının yanında Microsoft’ta şu an onun yerine geçebilecek kimsenin olmaması bu kehanetin gerçekleşme olasılığını düşürüyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here