Ana sayfa Donanım Steinberg UR22 USB Ses Kartı

Steinberg UR22 USB Ses Kartı

0

 

Bu ay sizler için mobil ve ev kullanımına uygun Steinberg UR22 USB Ses Kartı nı test ettim. Mobil diyorum; çünkü artık büyük iş istasyonlarına ihtiyaç gün geçtikçe azalıyor ve aynı oranda gelişen teknolojiler sayesinde kendimize vakit ayırdığımız günlerde stüdyomuzu çantamızda taşıyor olmak büyük keyif verir hale geliyor. Gelelim test ettiğim ürün olan Steinberg UR22 USB ses kartına… O da bu keyif veren filmin başarılı oyuncularından biri. ürünün genel özellikleri arasında en önemli olanı kalitesi bilinen MR firewire ses kartlarından alınan D serisi mikrofon preamp’lerinin kullanılması olmuş. +48 phantom power destekli bu girişler ile TRS konektörlü LINE bağlantılarda yapmak mümkün kılınmış. Takılan konektörün tipine göre mod değiştirebilen kart, gitar ve vokal kayıtlarında D-Pre amplifikatörlerinin gücünü hissedebileceğiniz şekilde tasarlanmış.

 

 

Bunlara ek olarak ön panelde giriş seviyesi, input ve daw monitoring mixi için gecikmenin minimum kılındığı bütünleştirilmiş denge knob’u, bağımsız kulaklık seviyesi belirleme ve master output seviye knob’ları mevcut.

 

Arka panelde ise Line çıkışları ile MIDI in/out bulunuyor.  USB 2.0 ile her hangi bir güç kaynağına gerek duymadan laptop ya da kullandığınız bilgisayarınızdan aldığı enerjiyle çalışan kart, 24 bit/192 kHz kayıt imkanı sunuyor. Aynı güveni tasarımında da veren UR22 son derece dayanıklı metal kasasıyla istemeden de olsa verebileceğiniz her türlü darbeye karşı korunaklı bir yapıya sahip. İçerisinde bulunan lisans kod numarasıyla 24 kanal ve belirli plug-in’lerin eklenmiş olduğu Cubase AI 6 versiyonunu indirip anında kayıt almaya başlayabilir ve eğer isterseniz lisanlı Cubase 7 yazılımına upgrade edebilirsiniz. Gücünü USB ile alan UR22“yi yukarıda bahsettiğim “stüdyoyu çantada taşımak” teriminin büyük destekçilerinden biri olarak görebilir ve istediğiniz her yaşam alanında  ve sahnedeki live set up’ınızda kullanabilirsiniz.

 

 

İsmi üzerine yalnızca Steinberg ürünleriyle konfigüre sanmayın; diğer DAW‘larda da sorunsuz şekilde çalışabileceğiniz bir kart olan UR22 projelerinizin demir başlarından olmaya aday bir kart. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here