Ana sayfa Haber Steam Workshop desteğiyle gelen Final Fantasy 15 eski PC”lerde de çalışacak!

Steam Workshop desteğiyle gelen Final Fantasy 15 eski PC”lerde de çalışacak!

0

Gamescom”dan Tabata yaptığı bir açıklamada “Bu noktada ilk adımı çoktan attığımızı düşünüyorum. Nvidia ile olan teknik ortaklığımız ve ortak geliştirim sistemimiz onları, PC pazarı konusunda ciddi olduğumuzu ikna etti sanırım. Bizimle birlikte çalışmaları ve yardımcı olmaları, bunun en büyük işareti” dedi.

Oyun öz itibariyle aynı kalmakla birlikte PC oyuncuları fare ve klavye kullanabilecekler. Bununla birlikte belki de en büyük değişiklik, “mod”ların oyuna dahil edilmesi olacak.

“Final Fantasy geleneksel olarak herkesin tam olarak aynı deneyime sahip olduğu ve oyunu oynayan herkesle bu deneyimi paylaştığı yönünde bir imaja sahiptir. Final Fantasy 15 ile kısmen farklı bir yöne saptık. Başlangıçtan itibaren tüm oyunun yapım şekli her bir oyuncuya kendi kişisel ve özgün FF15 yolculuğunu edinme imkanı sunuyor. Modlarla oynayacak bir topluluğun ortalığı sarsacağını düşünüyorum. Bu modları dilediğiniz şekilde değiştirebilecek olma fikri ise başlı başına heyecan verici.”

Tabata aynı zamanda oyunun Steam versiyonunun da “Steam Workshop” desteği alacağını, böylece oyunun paylaşımının ve mod eklentilerinin daha kolay hale geleceğini söyledi.

Sistem gereksinimleri üzerinde henüz optimizasyon çalışmaları yapılıyor olmakla birlikte Tabata 30fps”le kısıtlanmayacağını, bununla birlikte 60fps”i maksimum ayarlarda başarmanın da zor olduğunu söylüyor. “Oyunu desteklemek mümkün olacak ama lokal 4K, HDR ve iyi bir 60fps oranı gibi özelliklerden bahsetmek için henüz erken zira elimizdeki kart bunu yapabilecek güçte değil henüz.  GTX 1080Ti”dan söz ediyoruz ama bu bile 60 frame alabilecek kapasitede değil.”

Final Fantasy 15 gelecek yıl tüm DLC ve güncellemeleriyle birlikte Steam ve Origin”de olacak. Aynı zamanda çok oyuncu paketi üzerinde de çalışma yapılıyor. Umarız bu paket de PC versiyonu için hazır hale gelir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here