Ana sayfa Oyun Steam.tv Twitch rakibi olmaya geliyor

Steam.tv Twitch rakibi olmaya geliyor

1

Bugünün erken saatlerinde dev firma Valve çalışan Pavel Djundik, Steam.tv’nin kurulduğunu açıkladı. Tweette yer alan link o zaman için boş bir sayfayı gösteriyordu fakat şuan durum düzeldi.

Amazon tarafından kontrol edilen devasa yayın platformu Twitch, şuan için YouTube’a rakip olabilecek seviyeye geliyor. Valve bu duruma el atarak en büyük oyun sağlayacısı sıfatını alanda kullanmayı hedefliyor olacak ki Steam.tv’yi kullanıma açmış durumda.

Bu akşam saatlerinde The International 2018 yayını ve bir de chat çubuğuyla Steam.tv’yi başlatan firma, CNET’e göre şimdilik sadece Dota 2 yayını yapıyor. Platforma doğal olarak Steam kullanıcı bilgileriyle giriş yapılıyor ve arkadaşlarla sohbet etmek bir özellik olarak sunuluyor. Sayfa ayrıca Chrome kullanıcıları için sesli sohbet özelliğine de sahip.

steam.tv
Ekran Görüntüsü: CNET

Tüm bu bilgileri şimdilik sadece CNET’in gözünden alıyoruz çünkü sayfa bu yazıyı yazdığım süreç içerisinde bomboş. Bunun sebebi ya haberlerin fazla hızlı yayılıp sayfaya aşırı yüklenme yapması ya da Valve firmasının kısa bir süre eğlenip sayfayı kapatması.

Hangisi olursa olsun, firma muhtemelen Steam’i destekleyecek Twitch tarzı bir platformu kullanıma sunmaktan zarar değil fayda görecektir. Önemli olan, bu alanın ilkiyle ne derece yarışabileceği…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here