Ana sayfa Haber Steam, rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor!

Steam, rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor!

0

 

Steam, her geçen ay yeni bir rekor kırmaya devam ediyor. Valve tarafından geliştirilmiş bu platform, geride bıraktığımız Eylül ayında 15 milyon oyuncuya aynı anda ev sahipliği yaparak kendi rekorunu kırmıştı. Bu rekor bir ay sonra, 16 milyon oyuncu ile kırıldı. Kasım 2017 içerisinde ise, özellikle dün, bu rekor 17,686,886 oyuncu ile birlikte tekrar kırıldı. Peki, Steam platformuna 17,686,886 adet oyuncu neden aynı anda giriş yapmış olabilir? Aslında bunun sebebi oldukça açık, Sonbahar indirimleri veya Black Friday 2017 indirimleri.

Peki anlar sırasında en çok hangi video oyunları oynandı? Yine Steam cephesinden gelen istatistiklere göre sistemdeki oyuncuların 800 bin kadarı PlayersUnknown”s Battlegrounds oynuyordu. 500 bin kadar oyuncu da zamanını Dota 2 oynayarak geçirmeyi tercih etmişti. Counter-Strike: Global Offensive içerisinde ise 400 bin oyuncu bulunuyordu. Geriye kalan video oyunlarında ise çift haneli rakamlar karşımıza çıkıyor. Dilerseniz o istatistiklere de hemen aşağıdaki görselden göz atabilirsiniz.

Tüm bu istatistiklere baktığımız zaman PlayersUnknown”s Battlegrounds oyununun 3 milyon anlık oyuncuyu geçmeye hazırlandığını görebiliyoruz. Bizce oyunun yeni rekoru her an gelebilir ama en kesin gün, oyunun 1.0 sürümüne geçtiği gün olacaktır. Yani, PlayersUnknown”s Battlegroundsoyununun erken erişimden çıktığı gün ciddi bir sayıda oyuncu görebiliriz. Bizim tahminimiz ise rahat 3 buçuk milyon aktif oyuncu olacaktır. çünkü birçok oyuncu, bu oyunun erken erişim sonunda neye benzediğini merak edecektir diye düşünüyoruz. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here