Ana sayfa Haber Steam”den bir rekor daha geldi!

Steam”den bir rekor daha geldi!

0

Steam geçtiğimiz gün yeni bir rekor kırdı. Bu rekor, platformun aktif oyuncu sayısı üzerinde kırıldı. çünkü platform, tam 18,528,722 adet oyuncuya aynı anda ev sahipliği yaptı. Valve ekibinin bu dijital platformunun bir önceki rekoru 17 milyon civarında idi. 17 milyon rekoru da uzun zaman önce, Kasım 2017 içerisinde kırılmıştı. Bu rekor sırasında da en çok oynanan oyun PlayerUnknown”s Battlegrounds oldu. Bu oyunu Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, Grand Theft Auto V ve Tom Clancy”s Rainbow Six Siege takip etti.

Steam hakkında da daha önce, “Steam, her geçen ay yeni bir rekor kırmaya devam ediyor. Valvetarafından geliştirilmiş bu platform, geride bıraktığımız Eylül ayında 15 milyon oyuncuya aynı anda ev sahipliği yaparak kendi rekorunu kırmıştı. Bu rekor bir ay sonra, 16 milyon oyuncu ile kırıldı. Kasım 2017 içerisinde ise, özellikle dün, bu rekor 17,686,886 oyuncu ile birlikte tekrar kırıldı. Peki, Steam platformuna 17,686,886 adet oyuncu neden aynı anda giriş yapmış olabilir? Aslında bunun sebebi oldukça açık, Sonbahar indirimleri veya Black Friday 2017 indirimleri.

Peki, anlar sırasında en çok hangi video oyunları oynandı? Yine Steam cephesinden gelen istatistiklere göre sistemdeki oyuncuların 800 bin kadarı PlayersUnknown”s Battlegroundsoynuyordu. 500 bin kadar oyuncu da zamanını Dota 2 oynayarak geçirmeyi tercih etmişti. Counter-Strike: Global Offensive içerisinde ise 400 bin oyuncu bulunuyordu. Geriye kalan video oyunlarında ise çift haneli rakamlar karşımıza çıkıyor. Dilerseniz o istatistiklere de hemen aşağıdaki görselden göz atabilirsiniz.” demiştik. Hatırlatalım istedik.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here