Ana sayfa Haber Steam, bir rekora daha imza attı!

Steam, bir rekora daha imza attı!

0

Vakti zamanında konsolların karşısında PC platformuna adeta can veren Steam, yeni bir rekora daha imza attı. Oldukça kullanışlı ve her PC oyuncusunun severek kullandığı Steam platformunun, söylenenlere göre aktif oyuncu sayısı 15 milyona kadar yükselmiş. Aslına bakarsanız bunun oldukça ironik bir rakam olduğunu söyleyebiliriz. Keza 15 milyon oyuncunun aynı anda oyun oynayacağı başka bir çevrimiçi platform bulunmuyor. Verilen bilgilere göre 15 milyon oyuncunun her birinin hesabında en az 1 video oyunu bulunuyor. Yani Steam kullanıcılarının neredeyse hepsi, en az bir kere Steam’in mağaza sayfasından oyun satın almış durumda.

Oyunculara göre ise Steam’in anlık oyuncu sayısında artış yaşamasının sebebi olarak, PlayerUnknown”s Battlegrounds’un sahip olduğu topluluk gösteriliyor. Anlık oyuncu sayısında 1.3 milyona yükselen PlayerUnknown”s Battlegrounds, farkında olmasa da Valve firmasına büyük bir katkı sağlamış.

Steam, yeni bir rekora daha imzasını attı!

Ayrıca Dota 2 ve Counter Strike: Global Offensive oyunlarının yanı sıra diğer oynaması ücretsiz oyunların, Steam’in anlık oyuncu sayısını oldukça yükselttiği belirtiliyor. Yani buradan çıkartacağımız sonuca göre, PC oyuncularının büyük bir bölümü devamlı olarak tercihlerini oynaması ücretsiz oyunlardan yana kullanmakta.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here