Ana sayfa Haber Steam, belirsizlik ve yüksek işlem giderleri nedeniyle Bitcoin ödemelerini durdurdu

Steam, belirsizlik ve yüksek işlem giderleri nedeniyle Bitcoin ödemelerini durdurdu

0

Oldukça popüler bir oyun mağazası olan Steam, bitcoin adlı kripto paranın çok belirsiz bir yapıya sahip olmasını sebep göstererek, bitcoin”le yapılan ödemeleri artık kabul etmeyeceğini duyurdu.

çarşamba günü değişiklikle ilgili olarak Steam mühendisi Kurtis Chinn”in yazdığı bir blog mesajında şöyle deniyor: “Steam bugün itibariyle yüksek işlem masrafları ve Bitcoin değerlerindeki belirsizlik nedeniyle platformda Bitcoin”in bir ödeme metodu olarak desteklemeyecek artık.”

Steam aylık aktif 67 milyonluk oyuncusuyla, aylık 70 milyon aktif oyuncuya sahip olan Sony”nin Playstation Ağı”yla rekabet ediyor.

Bitcoin ödemelerinin durdurulmasıyla ilgili karar, bitcoin hakkındaki çeşitli karşı söylemlerle ilgili gibi görünmüyor fakat, roket hızıyla artan değeri nedeniyle işlem masraflarında yükselme yaşanıyor. Steam ilk olarak 2016 yılında Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlamıştı.

Bitcoin, kullanıcılarının bilgilerinin korunması noktasında önem taşıyor fakat, Reddit”te ve Chinn”in gönderisine yapılan yorumlarda yüzlerce kişi, Steam oyuncularıyla kripto para ticareti yapan kişiler arasında güçlü bir köprü bulunduğunu iddia ediyorlar.

Chinn”in gönderisine yorum yapan kullanıcılar alınan kararı “saçma” ve “yanlış” bir karar olarak değerlendiriyorlar. Reddit”in r/steamcommunity alt biriminde yapılan yorumlarda kullanıcılar, Steam”in kararının bitcoin için sonuçlarının iyi mi yoksa kötü mü olacağına dair tartışmalar da yapılıyor. Yapılan tartışmalarda bitcoin para biriminin büyümesiyle ilgili sorunları çözmeye ihtiyacı olduğu vurgulanıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here