Ana sayfa Oyun Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic

0

Işın kılıcı düellosuna var mısınız?
 

Star Wars evreninde hiç bitmeyecek bir savaşta rol almaya hazır mısınız?

Bir Star Wars hayranı için, Star Wars ile ilgili her türlü materyal büyük bir cazibeye sahiptir. Star Wars’un bu cazibesi, başta oyun firmaları için de büyük bir gelir kapısı anlamına geliyor. BioWare de bu durum karşısında yıllar önce kolları sıvadı ve Electronic Arts ile birlikte kolları sıvayarak bir MMORPG (Massively Multiplayer Online Role Playing Game) geliştirmeye karar verdi. Ve artık proje tamamlanarak raflardaki yerini aldı. Star Wars: The Old Republic adıyla satışa sunulan bu yeni MMORPG, sadece Star Wars hayranlarını değil, aynı zamanda online oyun sevdalılarını, bilimkurgu ve macera oyuncularını da bünyesine çekmeyi planlıyor. Star Wars: The Old Republic bu konuda yeterli kapasiteye de sahip.
 

star wars
 
Star Wars evreniyle aynı evrende geçen oyun, tanıdık simalar eşliğinde başta Star Wars hayranları olmak üzere tüm Star Wars: The Old Republic oyuncularına maksimum keyif yaşatmayı hedefliyor. The Old Republic, bizleri Star Wars efsanesinin en önemli isimlerinden Darth Vader’ın doğumundan binlerce yıl öncesine götürüyor. Bu eski çağlarda (yine de bizim zamanımıza göre milyonlarca yıl sonra) Eski Cumhuriyet ile Sith İmparatorluğu arasındaki savaşı konu alan Star Wars: The Old Republic, galaksinin bu iki güç tarafından ikiye bölündüğünü ve galaksi üyeleri gezegen yerlilerinin ve politik ilişkilerin de görüş ayrılıkları dolayısıyla birbirleriyle nasıl savaştığını çok güzel bir şekilde betimlemeyi başarıyor. Tabii bunu online bir yapıda oyunculara sunması, oyundan alınan keyfi maksimuma çıkartıyor. öte yandan süreklilik de sağlayarak, belki de yıllarca sürecek bir maceranın temellerini atıyor.

Star Wars: The Old Republic, Dark Side (Sith’lerin egemen olduğu gücün karanlık tarafı) ile Light Side (Jedi’ların egemen olduğu gücün aydınlık tarafı) arasındaki kıyasıya savaşı, galaksinin imparatorluk ile cumhuriyet arasındaki savaşıyla paralel tutarak bizlere benzersiz macera ve aksiyon ile bizlere yansıtmayı başarıyor. Işın kılıçlarının havada uçuştuğu oyunda, sesler de ileri seviye Star Wars sevdalılarını tatmin edecek düzeyde. Işın kılıçları eşliğinde yapılan düellolar ile oyunda macera bir saniye bile durmuyor ve böylece oyuncular da Star Wars açlığını fazlasıyla gidermeyi başarıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here