Ana sayfa İnternet Star Wars konulu görsel tasarımlar

Star Wars konulu görsel tasarımlar

0

Tasarımın doğasında vardır ilham almak. Bazen bir yaprağın dalının kıvrımları hafızaya kazınır tasarımcı için. iMac”inin başına geçtiğinde başlar o yaprağı dokumaya, işlemeye. Tasarımcıların grafik konusunda hayal dünyalarını yoğun olarak biçimlendiren bazı şeyler vardır. Yaprağın çok ötesindeki bu şeylerin belki de en uzun soluklularından biri ise kült bilim kurgu filmi serisi Star Wars.

1970″lerin sonunda ortaya çıkan bu fantastik uzak macerası, gerek kurgu yönü gerekse görsel potpurisi sayesinde kısa zamanda fenomene dönüştü. üçleme şeklinde gelen ilk 3 Star Wars filmi, 3″er yıl arayla çekildikten sonra uzun bir ara verildi ve sonrasında da Star Wars filmleri gelmeye devam etti. Tüm bu filmlerin ortak noktası, tasarım profesyonellerine mükemmel malzemeler sağlamalarıydı. O kadar fazla Star Wars figürü vardı ki hepsi ayrı bir görsel mucize gibiydi. Tasarım profesyonelleri bu malzemenin ucunu hiç bırakmadılar. Sayılamayacak kadar fazla tasarım ortaya çıktı Star Wars”a dair.

Ve en nihayetinde 2014 yılının sonuna gelinirken 2015 Aralık ayında gösterime girecek Star Wars: The Force Awakens filminin fragmanı yayınlandı. Büyük heyecan yaratan bu kısa video, çeşitli platformlarda uzun süre konuşuldu. Milyonlarca kez izlendi o fantastik fragman ve elbette doğal bir sonuç daha ortaya çıktı. Grafik tasarımcılar, Star Wars: The Force Awakens“tan yola çıkarak harikulade çalışmalara imza attılar. İşte bu konumuzda bu filme dair hazırlanan en iyi dört tasarımı ele alacağız…

 

 

 

 

Kaynak: MacLine Dergisi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here