Ana sayfa Haber Star Wars Battlefront Public Beta ilk izlenim

Star Wars Battlefront Public Beta ilk izlenim

0

Star Wars Battlefront oyunun bütçesi tam rakamıyla bilinmese de epeyce büyük geniş bir bütçe ayrılmıştır oyuna. Şeytan ayrıntıda gizlidir diyerek; sinematikler, modellemeler, tipografi biçimi ve sountrack seçimleri tamamiyle Star Wars’un telif haklarına giriyor ve bunların ödeneği eminim ki pek de uygun fiyatlı değildir. Oyunun her türlü ayrıntısı, sesleri ve modellemeleri kesinlikle Star Wars serilerinin kopyası ve bu kendinizi gerçekten filmin ortasındaymış gibi hissetmenize neden oluyor. Bu kadar övgüye rağmen Star Wars Battlefront Public Beta’nın olumsuz eleştirilmesi gereken yönleri de var. Oyuna girer girmez kendinizi apansız bir savaşın içerisinde buluyorsunuz, daha ne olup bittiğini anlamadan. Buna ek olarak bir gerginlik söz konusu. Gerçekten, bir oyun oynarken oyuncu neden gerilebilir ki? Bu konuyla ilgili en azından yapımcılar güzel bir sinematikle veya kısa bir animasyonla durumu özetleyebilir, en azından savaş sahasındaki görevimizi özetleyebilirlerdi. Bu gerginlik, siz oyunda ne olup, bittiğini anlayana kadar 3-4 kere ölmeniz sonucu sinir-strese sokuyor ve iş gerçekten bir kan davasına dönüşüyor. Kendimi reel bir meydan savaşında gibi hissettim bir yerden sonra. 

Oynanabilirlik, grafikler, modellemeler, atmosfer gibi unsurlar tartışılmaz bu oyunla ilgili. Yapımcıların hakkını vermek gerekir ancak oyunun, oyuncuyu gerici özelliklerinden bir an önce kurtulması gerekiyor, çok yakında Star Wars oyununa kızdığı için evini yakan Japonyalı’ları duyabiliriz. Oyun içerisinde sizi yönlendiren botun veya rehberin aslında sizi bir yerlere veya gitmeniz gereken noktaya yönlendirebilmesi, iyi düşünülmüş bir ayrıntı ancak “hazır ol, geliyorlar” durumu için aynı şeyi söyleyemeceğim. Bu tarz uyarıları duydukça kendinizi 30000 kişilik bir Kızıl Ordu ile karşılaşacağınızı düşünüyorsunuz.

Oyunun verdiği anlamsız gerilimden, stresten ve sinirden bahsetmişken; oyunu indirdikten sonra yaklaşık 3 tane daha güncelleme yapıp 2 tane daha driver edinmeniz gerekecek. Eğer Nvidia kullanıcısıysanız Nvidia bu oyun için yeni bir SDK ve driver güncellemesini, internet sitesinden yayımladı. Aynı zamanda, olmazsa olmaz olan bir güncelleme olan Intel HD Graphics güncellemesini de indirmeniz gerekiyor.

Oyun, oynamaya ve satın alınmaya değer gibi görünüyor ancak oynamaden önce bütün sinirinizin, stresinizin atıldığından emin olun.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here