Ana sayfa Oyun Star Wars Battlefront II içerisindeki mikro ödemelerin kaldırılma sebebi!

Star Wars Battlefront II içerisindeki mikro ödemelerin kaldırılma sebebi!

0

EA Digital Illusions CE, Motive Studios, Criterion Software ve EA iş birliğinde ortaya çıkartılan Star Wars Battlefront II, son zamanlarda en çok konuştuğumuz video oyunlarından bir tanesi oldu çünkü oyundaki mikro ödemeler ve ganimet kutuları, oyuncuları oldukça sinirlendirdi. Oyuncuların bu duruma tepki göstermesinin ardından ise EA, Star Wars Battlefront 2 içerisinden mikro ödemeleri ve ganimet kutularını kaldırmıştı. Tabii sadece bir süreliğine. çünkü EA daha sonradan yaptığı açıklamada oyuna mikro ödemelerin tekrar ekleneceğini belirtmişti. Ortaya çıkan yeni raporlara göreyse, Star Wars Battlefront II içerisindeki mikro ödemelerin kaldırılması kararının arkasında DICE veya EA ekibinin olmadığı belirtiliyor.

Wall Street Journal ekibinin yeni raporlarına göre oyundaki mikro ödemelerin kaldırılmasını, Star Wars haklarını elinde tutan Disney istedi. çünkü çevrim içi ortamdan oyuna nefret yağıyordu ve bu da genel olarak Star Wars ismi için kötü bir reklam oluşturuyordu. Star Wars her ne kadar filmleri ile ön planda olsa da, video oyunu marketi oldukça büyük ve bu tip lisanslı oyunların kötü bir gidişat sergilemesi, lisansın da değerini, yani Star Wars isminin değerini düşürmeye yetiyor.

Raporların devamına göre Disney ürün müdürü, direkt olarak EA ile iletişime geçti ve mikro ödemelerin oyundan tamamen kaldırılmasını, sistemin değiştirilmesini ve o şekilde tekrar eklenmesini istedi. Eğer arada Disney olmasaydı, Star Wars Battlefront II içerisindeki o mikro ödemeler hiç kaldırılır mıydı, bu soruya cevap vermek şu an oldukça zor. Bakalım Star Wars Battlefront 2 oyununun geleceği nasıl olacak ve Disney”in bu hareketi, bir şey değiştirecek mi?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here