Ana sayfa Haber Square Enix, tek kişilik oyunlar geliştirmeye devam edecek!

Square Enix, tek kişilik oyunlar geliştirmeye devam edecek!

0

GameCentral adlı haber platformu, yakın bir zaman içerisinde Square Enix’in CEO’su Yosuke Matsuda ile bir röportaj yaptı. Röportajın ana konusu, anlaşılacağı ve tahmin edileceği üzere video oyunları, oyunlardaki ödemeler ve tek kişilik oyunların durumuydu . Şu sıralar remastered ile beraber yeni oyunlar çıkarma peşinde olan Square Enix, otuz seneyi geçen bir geçmişe sahip ve hikaye konularında gayet başarılılar.

Neyse ki Square Enix oyunlarında şans kutusu görmeyeceğiz

Matsuda, yaptığı röportajda şans kutuları, çıkan oyunların kalitesini ve Square Enix’in yakında neler yapacağı hakkında konuştu. Şans kutularını “Oyuncuları oyundan ayıran bir mekanik, bunu asla oyunlarda görmeyi istemeyiz ve oyuncularımızın, sunduğumuz yapımlardan uzaklaşmasını istemeyiz.” diye açıkladı. Aynı zamanda çıkardıkları yapımları “oyunculara verdiğimiz bir servis”olarak gören Matsuda, her çıkardıkları yapımın, oyuncularda bir etki bırakmasının önemli olduğundan bahsetti. Son olarak ise Square Enix’in tek kişilik oyunlara daha da fazla odaklanacağını ve RPG platformunda halen yüksek bir isim olarak kalacaklarını belirtti.

Geçtiğimiz senelerde çıkarılan Final Fantasy XV ile piyasada halen olduklarını belirtmişlerdi. FFXV’in PC’ye gelmesi ile beraber daha fazla kitleye ulaşacakları ise kesin görünüyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here