Square Enix, Hitman serisi ile ilgili açıklamalarda bulundu!

IO Interactive geliştirici ekibi ile Square Enix uzun zamandır birlikte çalışıyordu.

IO Interactive geliştirici ekibi ile Square Enix uzun zamandır birlikte çalışıyordu. Çünkü Square Enix, bu geliştirici ekibi, Hitman hakları ile satın almıştı. Bu süreç içerisinde de karşımıza en güncel Hitman oyunu olan HITMAN çıkmıştı. Fakat HITMAN, 1. senesini doldurduktan sonra Square Enix, IO Interactive geliştirici ekibini Hitman isim hakları ile satmaya karar verdi. Sonucunda ise, Türk bir CEOtarafından yönetilen IO Interactive, bağımsız bir stüdyo haline geldi. Bu bağımsızlıktan bir süre sonra da Square Enix, gayet sorunsuz ve olumlu bir şekilde serinin haklarını geliştirici ekibe bıraktı. Peki, tüm bunlar neden oldu?

GamesIndustry.biz ekibine röportaj veren Square Enix patronu, “Hitman serisini kişisel olarak çok seviyorum. Bana soracak olursanız bu video oyunu oldukça benzersiz ama bir patron olarak her şeye farklı açılardan bakabilmem gerekiyor. Mesela, bu seri için bir oyun yapmak bize ne kadar para kaybettirir? Oyunun satış performansı, bu kayıpları kapatabilir mi? Bu seri hakkında bazı beklentilerimiz vardı ve ne yazık ki beklentilerimizi karşılayamadı oyun. Serinin geliştirici ekibi ile ilişkimizi gözden geçirmemiz gerekiyordu. Ben, onların bu seriyi geliştirmesini çok istedim ama bu geliştirilme sürecini başka bir partner ile yaparlarsa, hem bizler, hem de onlar için daha sağlıklı olacaktır.” dedi konu hakkında.

Marvel ile çalışmaya başlayan Square Enix ekibinin böyle bir karar vermesine aslında şaşırmadık. Serinin son oyunu her ne kadar oldukça başarılı olsa da, Square Enix ne yazık ki bu oyunun pazarlamasında başarılı olamadı. Ayrıca oyunun bölüm bölüm piyasaya sürülmesi de oyuncuları oldukça sinirlendirdi. Yani burada biraz da hata dağıtıcı ekipte bulunuyor. Bu yüzden geliştirici ekibin bağımsız bir şekilde yoluna devam edecek olması oldukça olumlu bir şey.

Etiketler: square-enix hitman iq-interactive steam pc ps4 xbox-one
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam