Ana sayfa Haber Square Enix ‘Final Fantasy XV” hakkında yarım ağız açıklama yaptı

Square Enix ‘Final Fantasy XV” hakkında yarım ağız açıklama yaptı

0

Square Enix bugün Gamescom”da Final Fantasy XV ve Nintendo Switch ile ilgili bir şeyler söyledi. Bir açıklamadan çok “yapmayı düşünüyoruz” gibilerinden kısa süreli bir şeydi ekranda beliren.

Twitch”in kabininden yapılan canlı yayın esnasında FFXV yapımcısı Hajime Tabata, RPG oyunun Windows ve mobil versiyonlarının gelecek projeleriyle ilgili tartışma yaparken, diğer planlarla ilgili ilginç bir laf etti.

“Şu an itibariyle kapsamlı, somut ayrıntılar veremeyiz ama, piyasaya çıkmayı ve oyun ve yapımla ilgili elimizden geleni yapmak niyetindeyiz. Birilerinin yapmayı düşündüğü belli bir konsol da olabilir aslında söz konusu olan. Bu şey daha çok şeye benziyor… Twitch”e.”

Şüphesiz Tabata”nın neyden bahsettiği belli değil. Golden Snitch mi, The Worst Witch mi, Maury Povich mi yoksa? Ama yok, bir dakika. Adam konsol dedi. Hangisi olabilir, kestiremiyoruz.

“FFXV takımında herkes Twictch”e oldukça benzeyen bu özel konsolu çok seviyor. Bu nedenle ileride bu tip bir şey hakkında düşünmek durumunda kalabilirsiniz” şeklinde bir özetleme yapıyor Tabata.

Fakat tabii bu, bildiğimiz Final Fantasy XV”in Switch”e geleceği anlamına gelmez illa da. Belli ki Square Enix, FFXV”yi daha çok bir yan ürün olarak görüyor. Bu nedenle Switch”e gelecek olan Final Fantasy XV”in içeriği de bir yan ürün ya da mobil “Pocket Edition” benzeri bir şey olabilir.

Fakat bugünkü yorumlardan çıkarabileceğimiz kesin bir şey var ki o da FFXV ve Switch”te bir şeyler oluyor. Orası kesin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here