Ana sayfa Oyun Square Enix, Deus Ex serisi için açıklamalarda bulundu!

Square Enix, Deus Ex serisi için açıklamalarda bulundu!

0

En son karşımıza 2016 senesinde Deus Ex: Mankind Divided oyunu ile çıkan Deus Ex serisi, uzun zamandır Square Enix ekibinin ellerinde. Ayrıca 2016 senesinden beri bu serinin yeni oyunu hakkında yeni haberler de duymamıştık. Durum böyle olunca da oyuncular biraz endişelenmişti. çünkü Hitmanserisinin başına gelen olayların, Deus Ex serisinin başına da geleceğini düşünmüşlerdi. Bugün ise Square Enix, bu seri hakkında yeni açıklamalar yaparak tüm oyuncuların gönüllerine su serpti.

[Square Enix, Deus Ex serisi hakkında ilginç açıklamalar yaptı]

Şirketin CEO koltuğunda oturan Yosuke Matsuda, “Bizler bu serinin artık geliştirilmeyeceği hakkında hiçbir şey demedik ama buna rağmen birçok söylenti piyasaya yayıldı bile. Eidos Montreal sürekli olarak bu seriye yeni oyunlar geliştirdi. Problem şu ki, Eidos Montreal sınırsız kaynağa sahip değil. Şu an bünyemizde birkaç büyük video oyunu geliştiriliyor ve bu yüzden Deus Ex gibi serilere zaman ve kaynak ayıramıyoruz.” dedi konu hakkında.

Yosuke Matsuda tarafından yapılan açıklamalara göre, eğer her şey yolunda giderse oyuncular yeni bir Deus Ex oyunu görebilecek. öyle ki, ekip şu an kendi içerisinde yeni oyun için fikir alışverişi de yapıyor. Fakat ekibin elinde daha büyük projeler olduğu için, öncelik şu an onlarda. Bu yüzden seriden yeni bir oyun göremiyoruz. Söylenenlere bakacak olursak, uzun da bir süre göremeyeceğiz çünkü Square Enix tarafından geliştirilen o büyük projelerin 2019 ile 2020 senelerinde çıkması bekleniyor. Muhtemelen yeni Deus Ex oyunu da 2022 gibi filan karşımıza çıkacaktır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here