Ana sayfa Haber Spotify üyelik sisteminde değişikliğe gidebilir

Spotify üyelik sisteminde değişikliğe gidebilir

0

Spotify, internetten legal yoldan müzik dinleme sistemini duyurduğundan beri sanatçılarla geliştirilen özel içeriklerle rakiplerine oranla, istatistiklere göre popülerliğini koruyan müzik dinleme aracı oldu. Spotify ilk kullanıma açıldığı günden bu yana üyelik sistemiyle ilgili birçok farklılıklar geliştirdi ancak bu değişiklikler çok da fazla hissedilebilir değişiklikler değildi. ücretsiz üyelik ve Premium üyelik olarak iki şekilde hizmet verirken Spotify’ın ücretsiz üyeliklere getirdiği reklam yaptırımları kullanıcıların Premium sisteme geçmelerinin başlıca nedenlerinden oldu. Aslında ücretsiz üyelikte de aynı içerikler sunuluyor ancak şarkı sıralamaları Spotify‘ın kendi motoru tarafından gerçekleştirdiği için özellikle mobilde Premium kullanımı tetikleyen özelliklerden bir tanesi.

Son gelişmelere göre Spotify, üyelik sistemleriyle ilgili yapımcı firmalarla, manejerlerle ve haliyle lisans bürolarıyla görüşmeler yürütüyor. Bununla birlikte Spotify, yeni üyelik sistemini de kendi içerisinde test ediyor olabilir. Dedikodulara göre Spotify, ücretsiz üyelik sistemine ek olarak sanatçı erişimine kısıtlama getirmese de, albümlere kısıtlama getirebilir. örneğin Nilüfer‘in 2016 albümü çıktığı takdirde 2016 albümü Spotify ücretsiz üyelikte yer almayacak, sadece Premium kullanıcılar bu müzikleri dinleyebilecek.

Bununla birlikte Spotify, ileride kullanıcılarla şarkıcıları daha interaktif hale getirebilecek yöntemler peşinde. Hediye biletler, sanatçıların kullanıcılara özel olarak seçtiği müzik listeleri Spotify’ın son çalışmaları arasında gibi görünüyor. Haliyle bu çalışmalar da üyelik sistemlerine yansıyacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here